Tayyipten “önemli” açıklama: Tankın egzoz borusunun içine fanila ve tişört tıkamak suretiyle “Onu çalışmaz hale getiren imandır iman!” – biliyomuydun.com

Tayyipten “önemli” açıklama: Tankın egzoz borusunun içine fanila ve tişört tıkamak suretiyle “Onu çalışmaz hale getiren imandır iman!”

Politika 17 Temmuz, 14:25'de eklendi

Tayyipten “önemli” açıklama:

Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bir tankın, egzozuna “fanila ve tişört sokmak suretiyle” durdurulduğunu söyledi ve ekledi: “Onu çalışmaz hale getiren imandır iman!”

Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Ankara’daki 15 Temmuz etkinliklerinde yaptığı konuşmalarda, darbe girişimi sırasında bir tankın, egzozuna “fanila ve tişört sokmak suretiyle” durdurulduğunu söyledi.

İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’nde yaptığı konuşmada “Tankın egzoz borusunun, affedersiniz içine tıkamak suretiyle onu çalışmaz hale getiren imandır iman” ifadelerini kullanan Erdoğan, aynı konuya ilişkin Meclis’teki konuşmasında ise şunları söyledi:

Tankı yumrukla durduran bir başka millet yoktur. Tankın egzozunun içine fanilasını, tişörtünü sokmak suretiyle onu durduran bir başka zekâ da yoktur. Uçağı, helikopteri yakalamak için hamle yapan bir başka millet yoktur.

İşte, Tankın egzozunu kıyafetleri ile tıkayıp tankı durduran kahramalar..

Peki, bu mümkün müdür? Hadi birlikte bakalım…

25 yıllık tankçıyım tankın dışına çıkan egsoz borusu görmedim daha . Hele ki darbeyi yapan leopard 2 A4 tankında.. Leopardların tankının egsoz çıkışları arka panellerin içindedir, dışarıdan ulaşmak imkansızdır.

Buyrun bu motorun inmiş haldeki 2 kocaman egzos çıkışının görüntüsü:

Leopard 2A6 motor sound. Tank engine 1500 pk. Big dude. Diesel power. Motor Kampfpanzer

Buna değil tişört adamın kendisini soksak gene tıkayamazsın.. Hele ki adam ve tişörtü ısıdan yanmazsa..

Salla gitsin her zamanki gibi.. Kim bilecek gerçekleri. Her söylediğine inanan ve darbeyi kendi engellediğine inanan temiz yürekli insanlar (Salaklar) var, sömürmeye devam…

kaynak: https://www.facebook.com/ 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.