Farkındalığı Acı Veren Durum: Hayatın En Güzel Yıllarını Vasat Geçirmek – biliyomuydun.com

Farkındalığı Acı Veren Durum: Hayatın En Güzel Yıllarını Vasat Geçirmek

Yaşam 17 Temmuz, 15:45'de eklendi

Ekşi Sözlük yazarı ”harry tuttle”, birçoğumuzun yaşadığı ama çoğumuzun farkında bile olmadığı durumu özetlemiş.

Daha da kötüsü aslında bunun farkında olmak; ama içine doğduğun hayatın uyuşturucu durgunluğuna kapılıp savrulmaktır.

Önce iyi bir eğitim almadığını bilirsin içten içe; ama tutulduğun yarışın anlamsızlığının farkında olmama rağmen düzene boyun eğip vasat bir insan olursun.

İnsanlar bir yerlerde hayatını yaşarken, boş insanların boş muhabbetlerini dinlemek zorunda kalırsın; dinlemezsen yalnız kalırsın ve asosyallikle suçlanırsın; dinlersen de bombok kafalı biri olursun.

Bu düzen üzerine bir pislik gibi yapışır. silmeye çalıştıkça daha çok bulaşır; öyle kalakalırsın. ilişkiler yüzeysel ve vasattır.

Öyle dandik bir çevren vardır ki, iyi bir şeyler yapmaya çalışmak demek, delirme noktasına gelinceye kadar ödün vermek demektir. sorgulayan bireyler, hem aşağılanır, hem yalnız bırakılır, hem de ümitsizlik içinde boğulmasına göz yumulur.

Garip, kasvetli ve kötümser bir yorum gibi görünebilir ama değildir; çünkü bu toplumsal zehrin kendini nasıl da felç ettiğini bazen çok geç anlarsın; bazen de hiç anlayamazsın.

Umutsuzluk bir yandadır; ortağım doblo’yu x’e sattım; beylikdüzünden y saatte geldim; bilmemneyi gördün mü survivor’da elendi iyi oldu diğer taraftadır.

İlginçtir bu anlatmak zor.

kaynak: http://www.aylakkarga.com/farkindaligi-aci-veren-durum-hayatin-en-guzel-yillarini-vasat-gecirmek/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.