Bodrum depreminden sonra, depremden anladıklarım! – biliyomuydun.com

Bodrum depreminden sonra, depremden anladıklarım!

Yaşam 23 Temmuz, 21:21'de eklendi

Depremden anladıklarım;

Gelen şeyin gizli öznesi ölümdü. Gösterdi kendini. Bu dünyadan ‘’her an’’ göç edebileceğimizi idrak ettik. Hayatın şu an son bulacak, bıraktığın hikayeden memnun musun dedi.

Bir hiçsiniz dedi.

Sizin kibriniz benimle karşılaşana kadar dedi. Ayağımız yere bastı güvendeyiz dediğin yer, yerinden oynadı. Yeryüzü yerinden oynadı. Beni beklediğin zamanda mı geleceğimi sandın dedi. Bir tık şiddeti, bir tık süreyi uzatsam biraz sonra yoksun dedi.

Bir saniyede yok olur dağılırsın dedi, Sırf artçı diye depremi bile sevdiririm sana dedi,

Ve orada bıraktı…

Yani hayatımıza devam edeceğiz. Ya ders alarak, mesajı okumayı başararak, Ya da kibrimizi, sevgisizliğimizi, kötülüğümüzü besleyerek. Devam fırsatı verdi.

Binan sağlam olsun dedi,

Seni yüceltecek olan göklere uzanan beton binan değil, toprağa yakın gönül binandır dedi. Bodrum gibi ol, binan alçak ama gönlün yüce olsun dedi, Yeniden karşılaştığımızda keşke değil, iyi ki diyeceğin bir hayat hikayesi bırakmanın yolu budur dedi.

Benimle karşılaşmaya her an hazır ol dedi.

Son karşılaşmamız albümün son karesi olacak, O albümde neler olmasını istediğine geç kalmadan karar versen iyi olur dedi. O anları yaşadık. O lamba görmüş tavşan gibi donup, beklediğimiz, hiç bir şey yapamadığımız anları. Ölmedik yaşıyoruz. Şükürler olsun.

Çok şiddetli ve uzun süren bir depremden maalesef komşumuzda yaşanan iki can kaybı haricinde önemli bir kayıp vermeden atlattık. Evlerimiz sağlammış, şehrimiz sağlammış, ki tüm güzelliğiyle ayakta duruyor.

Bir fırsat daha verildi.

5 dakikalık ya da 50 yıllık bir fırsat daha. Fırsatı iyi değerlendirelim. Bodrum gibi olalım. Bembeyaz olalım, masmavi olalım. Yaşamlarımız toprağa, gönlümüz arşa yakın olsun. Hayatını depremlerde kaybeden tüm insanların ruhu şad olsun.

Geçmiş olsun.

Engin Ali Kaplan

Kaynak: http://www.bodrumgundem.com/2017/07/22/depremden-anladiklarim

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.