Ayrıldıktan sonra güzelleşen eski sevgili gibisin Beşiktaş. – biliyomuydun.com

Ayrıldıktan sonra güzelleşen eski sevgili gibisin Beşiktaş.

Yaşam 30 Temmuz, 12:45'de eklendi

Çocukluğum seninle geçti, 100. yıl dışında bir şampiyonluk daha göstermedin bana.

Son 10 senedir futbolla alakam kalmadı, şimdiyse üst üste şampiyon oluyorsun. Yeni sevgilisiyle seninle hiç yapmadığı şeyleri yapan eski sevgili gibisin Beşiktaş.

Bana Hans Peter Briegel’li, Toshack’lı, Tigana’lı kabus yılları yaşattın, şimdiyse Şenol Güneş gibi yıllarca hayranı olduğum bir adamı başa getirdin.

Hadi hakkını yemeyeyim, meşhur Chelsea galibiyetinde çok sevindirmiştin. Bir de 3-0’lık Barcelona galibiyetimiz vardı, hani İbrahim Üzülmez’in tıraşlı başlayıp kirli sakalla bitirdiği o maç. Hatırladın mı?

Gerçi 40 yılda bir yaptığı iyiliği başa kakan iğrenç insanlar gibi sen de sırf o maçta gösterdiği harika performansı hatrına yıllarca bizi İbrahim Üzülmez’e mahkum ettin.

Aynısını Pancu’nun kaleye geçtiği 4-3’lük efsanevi Fener maçından sonra da yaptın. Sevindirdin bir günlüğüne ama sonra sırf o maçtaki performansı hatrına yıllarca Pancu’yu kadroda tutup verem ettin bizi. Lütfeder gibi iyilik yapıyordun be Kartalım.

O kadar süründürdün ki bizi, dengeyi yakalamak için hiç yoktan mutluluk yaratmayı öğrettin. 150 yabancı dil bilmesi dışında hiçbir vasfı olmayan Baki Mercimek’e besteler yaptık, onu bile bağrımıza bastık.

Ali Eren’i bile “ooo ooo Psikopat Ali” diye tribüne çağırdık. Ama duydum ki şimdi kadronda Gomez’ler, eski Barcelona’lı futbolcular fink atıyormuş. Fink dedim de ne geldi aklıma bak… Ya da neyse açmayayım şimdi ağzımı.

“Acaba n’apıyor lan şimdi” diye arada sırada Feysbuk’una bakılan eski kız gibi, ben de senin maç özetlerine bakıyorum bazen. İyi bir kaleci almışsın, sevindim senin adına.

Aklıma yavaşça süzülen yerden geri pası ıskaladığı için alacağımız şampiyonluğu Cimbom’a hediye eden kaleci Fevzi geldi, sinirinden kale direğine kafa atan garip bir adamdı.

Peki ya llk yarısını 3-0 önde kapayıp 3-3 berabere bitirdiğimiz Valerenga maçını hatırladın mı? Hani oğlunu devre arasında uyutan baba “Ben yarın nasıl bakacam oğlumun yüzüne?” diye isyan etmişti. Şimdi 3-0 yenik düştüğün maçları 3-3’e getiriyormuşsun, hey maşallah… Cefanı ben çektim, sefanı başkaları sürüyor be Kartalım.

Bazen düşünüyorum, acaba dönsem mi sana diye. Sonra boşver diyorum, hayat futbolla heba etmek için çok kısa. Senden yadigar eski bir forma kaldı bana, hani damalı olan, kollarında Shubuo reklamı var.

Dolabı karıştırırken bazen gözüme ilişiyor, tam sana olan hislerim yeniden alevlenecek gibi olurken, o sezonun Del Bosque’li kanser sezon olduğu aklıma geliyor, boşver diyorum, boşver…

Biten ilişkinin ardından kıza “sözlerini iyi dinle, bizi anlatıyor” diyerek gönderilen şarkı gibi, ben de sana olan hislerimi bir Ferdi Tayfur şarkısıyla iletmek isterim. Sözlerini iyi dinle bak, aynı bizi anlatıyor.

Ben de özledim ben de.
Resmin var şu an elimde.
Sana koşmak isterim,
Derman yok dizlerimde.

kaynak: https://www.facebook.com/sikkofieldmichael/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.