Uygun fiyat, çöpsüz deniz, bedava plajlar, zamanında kalkan feribotlar, güvenlik, sağlıklı ve doğal sebze ve deniz ürünleri… İşte sonuç: – biliyomuydun.com

Uygun fiyat, çöpsüz deniz, bedava plajlar, zamanında kalkan feribotlar, güvenlik, sağlıklı ve doğal sebze ve deniz ürünleri… İşte sonuç:

Seyahat 5 Ağustos, 16:57'de eklendi

Yunanistan 2017’de 30 Milyon Ziyaretçiyle Rekor Kıracak

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkesinin bu yıl 30 milyon Turist ağırlayarak rekor kıracağını söyledi…

2016 yılında Yunanistan’ın 24,8 milyon ziyaretçisi vardı ve bu yıl 2017’de 30 Milyon’u geçmeyi bekliyor.

2017’de Yunanistan% 17.3’lük bir turizm artışı görecek.

Yunanistan başbakanı, Yunan ekonomisinin temel taşlarından biri olan ve son 7 yıldaki borç krizine tepki gösteren iyi bir gelir kaynağı olan turizm sezonunu genişletmek ve turizm katma değerini artırmak olduğunu söyledi. Konfederasyon (SETE).

Yunanistan-Çin Ekonomik Konseyi’ne göre, Yunanistan’a gelen yabancı ziyaretçilerin sayısının artmasıyla Çinli turistlerin gelişleri son yıllarda yükselişe geçeceği beklentisiyle artıyor.

Konsey, Çin’deki Yunan konsolosluklarından resmi veriler ve turizm endüstrisi temsilcileri tarafından yapılan tahminlere dayanarak, e-postayla gönderilen bir basın açıklaması ile, 2017’de Yunanistan’daki Çinli turistlerin 170.000’i aşacağı ve geçen yıla göre yüzde 10-15 oranında arttığını söyledi.

Yunan-Çin Ekonomi Konseyi, 2010 yılından bu yana Pekin, Şangay ve Guangzhou’da vizelerin sayısı altı kat arttığını belirtti.

Forbes 2017 yılında ziyaret edilecek en güzel yerlerden biri olarak Milos adasını gösterdi..

Santorini, Avrupa’ya göre her zaman en iyi ada… 2017’de de bu gelenek bozulmadı…

kaynak: http://greekgateway.com/news/greece-to-break-record-with-30-million-visitors-in-2017

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.