Ekonomi Terimlerinde İngilizce Dilinin Önemi Konuşarak Öğren ile Öğreniliyor – biliyomuydun.com

Ekonomi Terimlerinde İngilizce Dilinin Önemi Konuşarak Öğren ile Öğreniliyor

Yaşam 7 Ağustos, 00:20'de eklendi

Her geçen gün gelişen ve değişen Dünya ekonomisiyle beraber İngilizce bilmenin de önemi bir hayli arttı.

İngilizce, anadili farklı olan insanların konuştuğu ilk “küresel ortak dil” olarak tanımlanmaktadır. İngilize iletişim artık her alanda önem kazandığı için uluslar arası yardımcı dil olarak da adlandırılmaktadır.

İngilizcenin önem kazanmasında Britanya İmparatorluğunun büyük payı ve büyük etkisi vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve
kültürel etkisi, İngilizcenin en çok konuşulan yabancı dil olmasında etkili olmuştur.

Bu süreç içerisinde ekonomi alanında da kullanılan İngilizce terimler ile dil bilgisi her geçen gün gelişmiştir. Ekonomi terimlerinden bahsederken ve ekonomi terimlerinin İngilizce telaffuzlarını öğrenmek için verilen İngilizce kelime seslendirme eğitimi yenileşen Dünya’ya sizlerde ayak uydurabilirsiniz. Ekonomi terimlerinin İngilizce karşılıklarını seslendirerek ve gün içinde yerinde kullanarak daha kolay öğrenme fırsatınız olur.

Örneğin; Bear Market: Düşen Piyasa terimini gün içinde çoğunlukla duyarsınız. Düşen piyasa ile döviz kurlarında artış oldu cümlesi çoğunlukla rastlayabileceğiniz ekonomi cümlesidir. Ekonomi terimlerini öğrenirken nasıl seslendirileceğine dair videolar izleyerek bu işin içinden daha kolay çıkabilirsiniz.

Dünya değişiyor ve globalleşen ekonomide iş yapış ve kuruş şartlarında sınırlar kalmadı. Yabancı dil bilmenin önemi her alanda olduğu gibi ekonomi alanında da çok büyük önem taşıyor. Eğer İngilizce bilginiz yalnızca okullarda öğretilen dil bilgisine dayanıyorsa maalesef bu konuda çok eksiğiniz var demektir.

İş başvurusu ve değerlendirmesinde İngilizce bilen insanlar bilmeyenlere göre her zaman daha öndedir. İş yerlerinde özellikle ekonomi iş alanında çalışan insanlar dış bağlantılar kurmak için mutlaka İngilizceyi konuşarak öğren sitesini ziyaret ederek öğrenmeleri gerekir.

Bu sayede hem dünya ekonomisinin sürekli değişen döviz ve Euro grafiklerini de yakından takip etme fırsatları olur. Grafiklerde yer alan İngilizce kelimeleri konuşarak öğrendikleri İngilizce bilgileri sayesinde Türkçeye çevirilerini rahatlıkla ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Özellikle dış ticaret alanında çalışıyorsanız bu konuda mutlaka İngilizce öğrenme sitelerinden acilen yardım almalısınız. Çünkü zaman zaman dış ülkeler ile iletişiminizde edindiğiniz

İngilizce terimler ekonomi konularında sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Bu siteler sayesinde kurslara gitmeden, daha rahat İngilizce öğrenerek ödediğiniz miktarlar çok uygun fiyatlar olacaktır.

İngilizce konuşarak öğren siteleri ile ev konforunda ve günün her saati canlı destek alacağınız uzman bir ekip sayesinde İngilizce dilini çok iyi seviyede konuşabileceksiniz.

İnternet ortamı olan her yerden http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-konusma-oneri/ adresine tıklayarak anında derslere başlayabilirsiniz. İngilizce, iş alanınızda mutlaka bilmeniz gereken bil dildir.

Nerde olursanız olun konuşarak öğren sitesi ile anadili İngilizce olan öğreticeler sayesinde ekonomi terimlerini çok kolay öğrenebileceksiniz. Eğitimde ücretsiz görsel videolar sayesinde ekonomi terimlerini öğrenirken görsel hafıza tekniğinden de yararlanabilirsiniz.

Çoğu insan İngilizce dilini anladığını fakat konuşamadığından yakınır. Bu durumdan sizleri
kurtararak kısa bir süre günlük ayıracağınız en az 20 dakika ile en iyi şekilde İngiliz dilini konuşabileceksiniz.

İngilizce öğrenme sitesi ile İngilizce kültürüne de hâkim olup telaffuzlar da hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Bu konuda bilgi almak için verdiğim adrese tıklayarak konuşarak öğren ana sayfasına giderek formu doldurabilir, ücretsiz şekilde deneyebilirsiniz!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.