Okuduklarınıza inanamayacaksınız! Nostradamus’un şoke eden Türkiye kehaneti! – biliyomuydun.com

Okuduklarınıza inanamayacaksınız! Nostradamus’un şoke eden Türkiye kehaneti!

Dünya, Yaşam 7 Ağustos, 01:29'de eklendi

Nostradamus’un şoke eden Türkiye kehaneti!

Nostradamus ya da asıl adıyla Michel de Nostredame Fransız hekim ve kahindir… Yüzyıllar önce yaşamış olmasına rağmen Nostradamus, kendisine bütünüyle yabancı bu dünyayı nasıl kavramış, nasıl tanımlamış ve onlara uygun adları nereden bulmuş?

Bu soruların sahibi şifre çözücü Peter McHoll, bütün bu engelleri kavramaya yönelik karmaşık bir ruh haline rağmen ünlü kahinin bu işi inanılamayacak bir başarıyla kazandığını söylüyor

Aynı zamanda McHoll’e göre bu başarı oldukça şaşırtıcı. Kehanetler daha yakından ve derinlemesine incelendikçe hayret verici hatta ürkütücü olmakta… McHoll’un dediği gibi Nostradamus, açıklayamayacağı birçok şey gördü.

Salgın hastalık

İki şehrin girişinde ve içinde daha önce hiç görülmemiş iki hastalık olacak. Lorie’ye göre Nostradamus’un etkisi çok daha büyük olacak ve ABD’yi sarsacak bir salgın olacak. Bunlar HIV virüsü, depresyon, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, deli dana, cehalet ve önyargı…

Nostradamus, çevre felaketlerine ilişkin kehanetlerinde güneş ve ayın bir bulutla örtüleceğini ve dünyanın karanlık içinde kalacağını öne sürüyor.

Tüm zamanların en tanınmış kahini Nostradamus’un deprem, sel ve diğer doğal felaketlerle ilgili kehanetleri olduğu da bilinmektedir. Kehanetlerin şifrelerini okuyan uzmanlardan Fransız Peter Lemesurier, küresel ısınmaya ve kahinin birinci cilt 17’inci dörtlüğüne dikkat çekiyor.

Kırk yıl hiç gökkuşağı görülmeyecek. Sonra kırk yıl boyunca her gün görülecek. Kurak topraklar daha da kuraklaşacak. Ardından dev su baskınları gelecek.

Gut romatizması ve su toplaması nedeniyle durumu ağırlaşan Nostradamus, 1 Haziran 1566 gecesi kendisine “İyi geceler” diyen bir papaza şu cevabı verir: “Bu son gecem. Sabaha ölmüş olacağım…

Cordeliers Kilisesi duvarına dikey olarak gömülen Nostradamus’un hikayesi bununla bitmedi. John Hogue’un “The New Revelations” isimli eserine göre Nostradamus’un mezarı 1700’de yerinin değiştirilmesi amacıyla açılıp kilisede başka bir yere taşındı. 1566 yılında ölen Nostradamus’un üzerinde mezarın açıldığı tarih olan “1700″ yazılı bir madalyon bulundu.

Kendi mezarının açılacağını öngören kahin bu olaydan 91 yıl sonra yaşanacaklar hakkında da bir dörtlük yazdı. “Kim ki bulduğunda mezarı açacak ve kim ki açtığı bu mezarı hemen kapamayacak, lanet onu bulacak ve kimse nedenini bilmeyecek.”

Tıpkı bu dörtlükteki gibi Fransız İhtilali sonrası 1791 yılında sarhoş Fransız askerleri Nostradamus’un mezarını açtılar. Hikayeye göre bu askerler daha sonra Marsilya’daki üslerine geri dönerken kral taraftarları tarafından pusuya düşürülüp ve vahşice öldürüldüler.

Nostradamus: Güney Asya’dan sonra Türkiye’de deprem olacak. İngiliz uzmanlar, Nostradamus’un ‘Yüzyıllar’ adlı kitabının üçüncü cildini şöyle yorumluyor:

Endonezya depremleri sonrası Yunanistan ve Türkiye’de karışıklık (yer sarsıntıları) olacak. Fransız uzman Fontbrune ise karşı:

O ciltteki kehanet Gölcük depremiydi. Yeni deprem yok. Nostradamus’un haber verdiği depremin 1999’da olduğunu iddia edenlerin yanı sıra kimilerine göre büyük bir deprem daha bekleniyor.

Fontbrune’un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye’ye karşı yola çıkacak. Ardından iki ülke askeri savaşa girecek Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor.

Mars, Merkür ve Ay biraraya gelecek, Güney’de korkunç bir kuraklık görülecek Asya’nın dibindeki toprak sarsılacak

Nostradamus’a göre III. Dünya Savaşı 2076’da meydana geliyor.

(Bir kısım şifre çözücüler III. Dünya Savaşı’nın tarihi için 1987’yi gösterirken McHall, Nostradamus’un ne kadar süreceği belli olmayan bu savaşın tarihini 2076 olarak gördüğünü iddia ediyor)

kaynak: sozcu.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.