Tahtakepçe Farkıyla Yemekleriniz Artık Daha Lezzetli – biliyomuydun.com

Tahtakepçe Farkıyla Yemekleriniz Artık Daha Lezzetli

Yaşam 9 Ağustos, 11:16'de eklendi

Tahtakepçe Farkıyla Yemekleriniz Artık Daha Lezzetli

İnternetin hayatımızdaki önemi hepimiz tarafından bilinmektedir. Bundan bir kaç sene öncesine kadar, kadınlar, kendi aralarında yapmış oldukları günlerde, yapılan ikramlardan beğendiklerinin tariflerini birbirlerine verir ve tarifi alan kişi de, almış olduğu tarifin ne olduğunu unutmamak için, tarifi veren kişinin ismi ile tarifin ismini özdeşleştirirdi.

Örneğin, Aslı’nın evine gidildiğinde ve Aslı bir kek yaptığında, eğer bu kek misafirler arasında yer alan Bensu tarafından beğenildiğinde, Bensu Aslı’dan tarifi alır ve tarif ismine de, Aslo’nın Keki yazardı. Malum, kek yazmış olsa, hangi kek olduğunu unutabilir; ama Aslı’da yediği keki, Aslı ismi geçince unutmaz. Ama artık, kadınların elinde öyle bir hazine var ve her an ulaşılabilir nitelikte ki, tahtakepce.com üzerinden sadece yemek tariflerine değil, pasta tariflerine de ulaşabilirsiniz.

İnternetin olduğu her yerden tahtakepce’ye bağlanabilir ve tiramisu tarifini; ya da ıslak kek tarifini alabilirsiniz. Peki sadece tarifleri mi alırsınız? Kesinlikle hayır. Diyelim ki bir telefon geldi ve 1 saat sonra misafirinizin geleceğini öğrendiniz.

Belki kısa sürede yapılabilecek bir tarif bulduğunuzu düşünebilir ve hemen hazırlama işine başlayabilirsiniz. Ancak aslında o kısa sürede hazır olacağını düşündüğünüz tarifin, uzun zamanda biteceğine şahit olduğunuzda, misafiriniz çoktan gelmiş olacaktır.

Fakat tiramisu tarifi tahtakepce üzerinden alırsanız, kaç dakikada hazırlayabileceğinizi ve ortalama kaş dakikada pişireceğinizi de tarif ile birlikte bulabilirsiniz. Hal böyle olunca, misafire yetişecek mi, yetişmeyecek mi derdine de düşmemiş olursunuz.

Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, önceden yemek tarifleri için hazırlamış olduğumuz bol sayfalı defterlerimiz bulunmakta idi. Ama artık yanımızda defter taşımak durumunda değiliz.

Elbette çok beğendiğimiz tarifleri yine yazabilir; yine saklayabiliriz; ama aslında o tarif mutlaka tahtakepce’de vardır. Hem de tüm detayları ile birlikte. Peki tahtakepce bize sadece ıslak kek tarifi gibi tarifleri mi verir?

Hayır. Kadınların mutfakta gereksinim duyduğu tüm bilgiler de site içerisinde yer almaktadır. Örneğin, yumurta nasıl kolay soyulur, ayran nasıl köpürür… gibi tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını da sitenin içerisinde bulabilme ihtimaline sahipsiniz.

İhtiyacınız olan her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabileceğiniz internete bağlanmak da zor değildir. Evinizde iseniz mobil internet bağlantısı, dışarıda iseniz mobil internet bağlantısı; ya da ev ortamında sabit internet hattı; mobilin olmadığı yerde ise Wi-Fi ile…

kısacası her şekilde internete erişimi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Peki diyelim ki çay demlemenin püf noktasını bilmiyorsunuz, bu bilgiye nasıl ulaşabilirsiniz? İsterseniz hiç zaman kaybetmeden, konu hakkında detayları sizlerle biz paylaşalım…

Çay demlemek için ilk olarak, çaydanlığın alt kısmına suyu koyup, kısık ateşte kaynatmaya başlayın. Bu arada üzerine demliği kapatıp, bir demlik için en az yedi tatlı kaşığı çayı demliğe alın. Üzerine az bir miktar su ilave edip demliğin kapağını kapatın. Su kaynarken üstteki çayın yanmasını bu su ile önlemiş olacaksınız ve aynı zamanda çayınız da yavaş yavaş ısınmaya başlayacaktır.

Sonrasında, kaynayan suyu alıp demliğin içerisinde bulunan çayın üzerine dökerek çayınızı demleyin. Ardından alt kısmı yeniden su ile doldurun ve kısık ateşte suyu kaynamaya, çayı ise demlenmeye bırakın. Bu şekilde en az yirmi dakika beklemeniz gerektiğini de unutmayın.

Artık çayınızı demlediğinize göre, hafif demli bir çayı, içerisine şeker eklemeden tüketerek, yapmış olduğunuz çayın gerçekten ağzınıza layık olup olmadığını test edebilirsiniz. Malum yaz sıcaklarını yaşadığımız bugünlerde, hararetimizi alması için çay içerken, onun da en iyi şekilde hazırlanmış olması önemlidir; öyle değil mi?

kaynak: http://www.tahtakepce.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.