İlk p*rno resmi Türkler mi çizdi? – biliyomuydun.com

İlk p*rno resmi Türkler mi çizdi?

Yaşam 25 Ağustos, 19:36'de eklendi

Çin’in Sincan Özerk Bölgesi’nde (Doğu Türkistan) Tanrı Dağları eteklerindeki bir mağarada bulunan duvar resimleri, tarihin ilk p*rno görselleri olarak kayda geçti.

Gerçi bu resimler ilk kez olarak 1980’li yıllarda Çinli arkeolog Wang Binghua tarafından bulundu. Fakat bu keşif nedense birkaç akademisyen dışında pek ilgi görmedi.

Binghua’nın, Sincan’da (Çinliler Xīnjiāng der) bir mağara duvarında bulduğu resimler bu yıl tekrar gündeme geldi ve tarihin en eski p*rno görselleri olarak nitelendirildi.

Sözkonusu resimlerin M.Ö 1000 yıllarında yapıldığı tahmin edilen mağara resimlerinin doğurganlığı artırmak için yapılan orji (grup s*ks) törenlerini simgelediği kabul ediliyor. Resimlerde eşcinsel esintiler de bulunuyor.

Çin’in Sincan Özerk Bölgesi, Uygur Türklerinin ana vatanı olarak kabul ediliyor. Bölgede Kırgız ve Kazakların da yaşadıkları biliniyor.

Orta Asya’nın orta bölümünde yer alan büyük Türkistan’ın doğu kesimi olan Sincan, 1949 yılından bu yana Çin Halk Cumhuriyeti’nin siyasi ve iktisadi kontrolü altında. Bir ortaçağ Uygur el yazmasında “Uygurların Ülkesi” anlamına gelen, “Uygur Έli” terimi bulunmuştur.

#1

#2

#3

#4

#5

kaynak: http://jonturk.tv

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.