Eski Bir NASA Çalışanı İtiraf Etti, NASA 40 Yıl Önce Dünyanın Yok Oluşu İçin Adım Atmış Olabilir – biliyomuydun.com

Eski Bir NASA Çalışanı İtiraf Etti, NASA 40 Yıl Önce Dünyanın Yok Oluşu İçin Adım Atmış Olabilir

Yaşam 26 Ağustos, 14:43'de eklendi

NASA 40 Yıl Önce Dünyanın Yok Oluşu İçin Adım Atmış Olabilir

Eski bir NASA çalışanı olan Franke Drake, 40 yıl önce uzaya dünyanın nasıl bulunacağına ilişkin bir harita çizerek yolladığını itiraf etti. Drake bu yapılan uygulamanın NASA tarafından atılmış dünyanın sonunu getirecek bir adım olabileceğini kaydetti.

Franke Drake’in kızı Nadia Drake tarafından National Geographic’ta yayınlanmak üzere bir makale kaleme alındı. Nadia Drake babasının 40 yıl önce Voyager aracının üzerine dünyanın bir pulsar haritasını çizdiğini beyan etti.

NASA tarafından dünya dışı bir medeniyetle temas edebilmek için 1970’li yıllarda dört uzay gemisinin güvertesine dünyanın uzayda nasıl bulunabileceğine ilişkin haritalar yerleştirildi. Bu haritaları çizen Franke Drake dünya dışı bir medeniyetin bu haritaları kullanarak dünyayı bulabileceğini kaydetti.

Bu kararı kendisinin vermediğine değinen Drake, bu hamlenin tehlikelerinin farkında olduğunu dile getirdi.

Şu anda güneş sisteminin dışında olan bu araçların yollarına devam ettiğini kaydeden Drake, herhangi bir uzaylı medeniyetin bu haritaları kullanarak dünyayı bulabileceğini ve bunun büyük bir tehdit olduğunu vurguladı.

İngiliz Fizikçi Stephen Hawking geçtiğimiz ay bir mesaj yayınlayarak dünya dışı varlıklarla temas etmenin bir felaket olabileceğini, bu sebeple böyle bir olasılık karşısında temkinli davranmamız gerektiğini vurgulamıştı. Hawking tarafından gezegenin yerinin söylenmesi sonumuz olabilir uyarısında bulunulmuştu.

Konu hakkında konuşan çeşitli uzmanlar haritaların gönderilmesi aşamasında dünya dışı uygarlıklarla temas etmenin avantajları ve dezavantajları konusunda tartışılmadığını söylüyor.

Haritalar gönderilen uzay gemilerinin kapaklarına çizildi. Franke Drake, o günlerde tüm insanlar iyimserdi ve uzaylıların tıpkı E.T. gibi dost canlısı olacağına inanıyorlardı şeklinde konuşuyor.

Kaynak: http://news.nationalgeographic.com/2017/08/map-aliens-find-earth-voyager-40-pulsars-space-science/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.