Amazon Ormanlarının İçine Yerlilerin Devler Şehri Olarak Tanımladığı Kayıp Bir Şehir Keşfedildi – biliyomuydun.com

Amazon Ormanlarının İçine Yerlilerin Devler Şehri Olarak Tanımladığı Kayıp Bir Şehir Keşfedildi

Dünya 29 Ağustos, 12:56'de eklendi

Amazon Ormanlarının İçine Yerlilerin Devler Şehri Olarak Tanımladığı Kayıp Bir Şehir Keşfedildi

Bir grup araştırmacı tarafından kısa bir süre önce Ekvator’daki Amazon yağmur ormanlarının uzak bir bölgesinde eski bir piramit kompleksinin içerisinde birtakım yapılar keşfedildi.

Bölgedeki yerli halk tarafından burada devlerin yaşadığı söyleniyor.
Araştırmacılar yaptıkları keşifte garip yapılar ve eserler tespit edildi. Bölge halkı burada devlerin yaşadığına inandığı için bölgeye hiç gitmiyor. Keşfedilen yerin bu nedenle bu zamana kadar bakir kaldığı düşünülüyor.

Ekvator efsanelerinde geçmiş yıllar boyunca görkemli şehirlerin olduğu ve buralarda devlerin yaşadığı iddia edilmektedir.

Aslında Ekvatordaki bu efsaneler devlerle alakalı değil, Amazon havzasında bulunan kabileler tarafından belirli bir uzunluğa sahip insanlar bölgeye gelmeden önce refah içerisinde şehirler kurmuş olan kadim dev bir ırkın varlığı hatırlanıyor.

Patagonya’dan Kuzey Amerika’ya Avrupa’dan Asya’ya kadar tüm dünyada benzer hikayelere rastlamak mümkün. Eski metinlerde, sözlerde ve efsanelerde uzak bir geçmişte dünya üzerinde yaşayan humongous boyutunda varlıklardan söz ediliyor.

Bu efsaneler bir grup araştırmacıyı Ekvator Amazonlarının uzak bir kesiminde “Kayıp Devler Şehri” aramak için yola çıkardı.

Birkaç kabile tarafından devler şehri denilen yerin eskiden beri geleneksel bir buluşma noktası olarak kullanıldığı ve burada güçlü ruhların yaşadığına inanılmaktadır. Bu bölge yerliler için kutsal kabul ediliyordu ve burası için korku ile saygı karşımı bir duyguya sahiptiler.

Bölgeye giden ekip tarafından kayıp bir şehrin izlerine rastlandı. Burada keşfedilen yapıların en büyüğü 80 metre yüksekliğe sahip, insan yapımı olduğu belli olan bir piramitti. Piramit her biri yaklaşık olarak 2 ton ağırlığa sahip olan yüzlerce kaya parçasının düzensiz olarak sıranmasıyla inşa edilmiş. Yapının üst tarafından törenler için ya da kurban ayinleri için kullanılabilecek düz bir bölge bulunuyor.

Araştırmacılar piramitin yakınlarında taştan oyulmuş birçok eser keşfetti. Harabelerin yaşı dikkate alındığında Amerika’da kullanılmış olan ilk beton örnekleriyle karşılaşılmış olabilir. Bulunan yapılar, bu antik kenti yapanların zamanının ilerisinde bir mühendislik bilgisine sahip olduğunu gösteriyor.

kaynak: http://beyinsizler.net/amazon-ormanlarinin-icine-yerlilerin-devler-sehri-olarak-tanimladigi-kayip-bir-sehir-kesfedildi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.