Efe hakkında, nacizane ben de duyduğum rahatsızlığı paylaşmak istedim. – biliyomuydun.com

Efe hakkında, nacizane ben de duyduğum rahatsızlığı paylaşmak istedim.

Yaşam 1 Eylül, 09:15'de eklendi

Son bir kaç gündür fotoğraftaki çocuk için imza kampanyaları sürdürülüyor ‘reyting kurbanı olmasın’ diye.

Nacizane ben de bu konuya dair duyduğum rahatsızlığı paylaşmak istedim.

Efe’nin ilk videosunu sosyal medyada görmüş ve öyle sinirlenmiştim ki ek olarak çokta antipatik bulmuştum. En acısıda videodaki hareketlerinden kaynaklı kız olduğunu düşünmüştüm.

Sonra Efe herkesin, özellikle ‘aile’sinin deyimiyle keşfedildi maalesef! Ardından bir çocuk programında yer almaya başladı ve Efe’ yi izlerken ilk kez böylesi kötü duygular yaşadım.

Keşke çocuk programıyla kalmış olsaydı ama tüm sosyal medya kapsamında yerini alması için ailenin çabası boşa gitmedi ve Efe’nin fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerlemesi için ellerinden geleni yapmayı sürdürüyorlar.

Bu durum zaten çirkin başlamıştı fakat gittikçe daha da feci bir hal almaya devam ediyor.

Efe’nin kilo problemi görmezden gelinip, bir yetişkinin bile zorla yiyebileceği porsiyonlarla karnının doyurulması hatta bunun normal gösterilmesi, şöhret şımarıklığını şimdiden ruhunda hisseden Efe’nin davranış bozukluklarının hunharca pekiştirilmesi, cinsiyet rolünü dahi tam oturtamamış olan bu çocuğa kadınsal figürlerle dans etmesinin öğretilmesi.

Sahip olduğu şivenin aslında dalga konusu olduğunun yok sayılması, en önemlisi Efe’ nin bir ÇOCUK olduğunun unutulması bir eğitimci olarak tam anlamıyla kanıma dokunuyor ve üzülüyorum.

Ailesinin para kaynağı olarak gördüğü Efe’nin performansı ve şimdilik herşeyin istedikleri gibi gittiği bu rüya önünde sonunda bitecek çünkü medya doyacak hatta Efe’ yi bir öğürtüyle acımasızca kusacak!

Umarım yetkililer bir an evvel bu içler acısı mevzuuya bir son verir yoksa elden avuçtan kayıp giden bir çocuğun, yetişkinlikte ne gibi problemler yaşayabileceğini görebiliyorum.

Bırakalım Efe çocukluğunu sağlıklı yaşasın.

Hale Tekin

kaynak: Nejat İşler – Facebook

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.