Kendinizin Farkına Varın! Potansiyelinizi Farkettiğinizde Keşfedeceğiniz 8 Yeni Duygu – biliyomuydun.com

Kendinizin Farkına Varın! Potansiyelinizi Farkettiğinizde Keşfedeceğiniz 8 Yeni Duygu

Yaşam 12 Eylül, 15:06'de eklendi

Hangimiz hayal kırıklığı yaşamıyoruz? Hangimiz üzülmüyoruz ki bu hayatta? Bir defa da olsa hayatın acı şerbetinden tadıyoruz hepimiz.

Hepimizin önüne çıkıyor imkanlar. Herkesi bir çiçek gibi düşünebiliriz aslında bu hayatta. Bazı çiçekler diğerlerinden meşhur, kimi kimisinden güzel, kimi kimisinden daha çok seviliyor. Ama sonuçta hepsi bir çiçek ve hayatta bir değerleri var.

Böyle düşünerek yaşamak lazım: Ne olursa olsun kendi değerimizin farkında olarak yaşamak!

Başarıya giden yolda en önemli adımlardan biri de bu aslında : 

Kendini tanımla, kabul et ve kendi değerini kendin oluştur!

Biz bir papatya olarak geldiysek dünyaya, bir gül olmaya çalışmamalıyız. Kendi güzelliğimiz yansıtmaya çalışmak, bu şekilde kendi ışığımızı yaratmak olmalı amacımız.

Burada anlatmak istediğim, kendi değerinizin farkında olup onu yükseltmek.

Bunun size getireceği 7 büyük getiriyi açıklamak gerekirse:

1. Başarı sizi bulacak. Sizin için doğru olan şeyin peşinden gitmiş olacaksınız. Çünkü kendi yeteneklerinizin farkında bir bireysiniz artık ve bundan sonra kendinizden şüphe etseniz bile eskisinden farklı olarak bu durumun üstesinden gelebilecek kapasiteye ve potansiyele sahip olduğunuzu bileceksiniz.

2. Her geçen gün diğer güne göre gelişmiş bir benliğiniz olacak. Eskiden savrulan bir yaprak misali geçirdiğiniz günlerinizi daha iyi planlayacak ve her yeni sabahın ve ardındaki günün kendinizi geliştirmeniz için size sunulan yeni bir fırsat olduğunun farkında olarak uyanacaksınız.

3. Özgüveniniz yükselecek. Girdiğiniz ortamlarda saygınlığınızı arttırmış olacaksınız. Çünkü kendi değerinin farkında olan insan, ister istemez bunu çevresine de farkettirecektir. Saygı edinebilmek için kasılan kimselerden farklı olarak etrafınız size kendi isteğiyle ve severek saygı duyacak.

4. Karşılaştığınız zorluklar sizi pes ettirmeyecek aksine güçlendirecek. İnsan kendini tanıdıkça; kişisel farkındalığı arttıkça neyi, neden o şekilde yaşamış olduğunu, bulunduğu durumdan nasıl en az yara alarak çıkabileceğini de ancak kendisi bulabilir.

5. Kendi kendinizin rehberi olacak, kendi yol haritanızı çizebileceksiniz. Takliti sevmeyen, yalnızca ilhama inanan bir birey olacaksınız. 

6. Kötü duygular sizden epeyce uzaklaşmış olacak. Sadece kişiler değil, insanın ilerlemesine, huzurlu bir hayat sürmesine çelme takan kişisel takıntılar, alışkanlıklar, kemikleşmiş fakat bir adım öteye de götürmeyen bakış açıları da olabilir. Kıskançlık ve hırs hayatınızda olmayacak. Çünkü rakibiniz yalnızca kendiniz.

7. Geçmişi bir hata değil, bir ders olarak göreceksiniz. Geleceğe giden yollarınızda bu yüzden hep açık olacak. Çünkü zaman insanoğlu için akmaya başladığından beri tarih tekerrürden ibarettir ve geleceğe en hazır olanlar geçmişlerinden maraz değil ders çıkaranlardır.

8. Yalnız kalmak eskisi kadar korkutucu gelmeyecek size. Çünkü kafanızda büyüttüğünüz o yalnızlık halinin aslında benliğinizi ve kişiliğinizi yükseltecek gelişim koridoruna açılan kapının yegane anahtarı olduğunu idrak etmeye başlayacaksınız. 

kaynak: http://filoji.com/kendimizin-ve-hayatin-farkinda-olmanin-7-buyuk-getirisi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.