Bu ülke böyle, işine gelirse! Minibüste şort giyen kadına saldıran adama önce hapis cezası, sonra tahliye – biliyomuydun.com

Bu ülke böyle, işine gelirse! Minibüste şort giyen kadına saldıran adama önce hapis cezası, sonra tahliye

Kadın 12 Eylül, 18:32'de eklendi

İstanbul’da minibüste şort giyen Asena Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş, iki suçtan üç yıl dört ay hapis cezasına çarptırıldı ancak mahkeme ‘iyi hali’ göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdi.

Üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam, 14 Haziran günü bindiği Pendik-Aydos minibüsünde Ercan Kızılateş tarafından darp edilmişti. Savcılık, tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemede serbest bırakılan Kızılateş’in serbest kalmasına itiraz etmiş, Kızılateş yeniden tutuklanmıştı.

Kızılateş’in serbest bırakıldıktan sonra adli işlemleri sürerken ‘vergi kanuna muhalefet’ten kesinleşmiş cezası olduğu anlaşılmıştı. Cezaevindeki Kızılateş, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, ancak mahkeme, tutuksuz yargılanmasına hükmederek Kızılateş’i serbest bırakmıştı.

Savcı, Kızılateş’in serbest bırakılmasına itiraz etmiş ve saldırgan ‘tanıklar ile mağdur üzerinde baskı kurması ihtimali’ ve ‘kaçma şüphesi bulunması’ suçlarından tutuklanmıştı.

Kızılateş, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan bir yıl sekiz ay, ‘cebir kullanarak inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçundan bir yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı. Saldırgan, toplamda üç yıl dört ay hapis cezasına mahkum edildi.

Ancak mahkeme, saldırganın iyi halini göz önünde tutarak sanığın tahliyesine karar verdi.

Birgün’den Yaşar Gökdemir’in aktardığına göre Kızılateş işlediği başka bir suçtan dolayı hala cezaevinde tutuluyor.

İfadesinde ne demişti?

Kızılateş savcılık ifadesinde şunları söylemişti:

“Pişmanım. Sadece iyi niyetli bir söz söyledim. Ramazan ayıydı, mübarek ve haram ay olduğu için düzgün giyinmesini söyledim. Kısa şort giymişti. Daha sonra kendisi de ‘Bakma o zaman’ dedi.

Bunu söyledikten sonra, ‘Nefis diye bir şey var’ dedim. Evet haklısın, ‘Nefis diye bir şey var’ dedi. Sonra elimin tersi ile giderken yüzüne doğru hafif bir şekilde vurdum. Olay bir anda gelişti ve olaydan dolayı pişmanım.” 

kaynak: http://www.diken.com.tr/minibuste-sort-giyen-kadina-saldiran-adama-hapis-cezasi-sonra-tahliye/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.