Asla Bir Arada Görülmeyen İki Hayvan Sonunda Aynı Karede Görüntülendi – biliyomuydun.com

Asla Bir Arada Görülmeyen İki Hayvan Sonunda Aynı Karede Görüntülendi

Dünya 17 Eylül, 21:30'de eklendi

Geçtiğimiz haftalarda ormanda yürüyüşe çıkan İsveçli bir adam nadiren görebileceğiniz bir manzarayı videoya almayı başardı.

Birden karşısına beyaz ve kahverengi sığın çıktı. Nadiren bir araya gelen iki hayvan yan yana otlanıyordu.

Gunnar Glöersen, İsveç gazetesi Expressen’e “İkisini bir arada görmek mükemmeldi. Biri beyaz biri kahverengiydi” dedi.

Gunnar Glöersen yıllardır sığınlara ait görüntüler çekiyordu. Bu seferki kaydı ise bambaşkaydı. Beyaz ve kahverengi sığın yan yanaydı.

Görüntüler İsveç’in başkenti Stockholm’e birkaç saat uzaklıkta olan Karlstad kentinde çekildi. Gunnar daha önce beyaz sığın ve kahverengi sığın görüntüleri çekmişti. Ancak ikisini hiçbir zaman bir arada görmemişti.

Gunnar, İsveç gazetesi Expressen’e “Beyaz sığını sekiz yıldır takip ediyordum. Kahverengiyi de uzun süredir takip ediyordum. Yıllarca onların fotoğrafını çektim. Ama hiçbir zaman bir araya geldiklerini görmemiştim. Bu ilk seferdi” dedi.

Yabani hayat hakkında danışmanlık hizmeti veren Gunnar, beyaz ve kahverengi sığını yan yana görmenin çok zor olduğunu ifade etti.

Gunnar yine de güvenlikleri nedeniyle sığınların bir arada otlamasının normal olduğunu söyledi.

 

Expressen’e “Farklı renkteki sığınlar arasında rekabet de var. Birbirlerinden daha üstün olduklarını göstermek için kavga edebiliyorlar. Bunları önlemek lazım” dedi.

Gunnar bugüne dek farklı renkte iki sığını hiçbir arada görmemiş. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada ünlü olan beyaz sığın yetkililer tarafından koruma altına alınmıştı.

Bu bölgede yaşadığı saptanılan beyaz sığın sayesinde araştırmacılar beyaz sığınlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başladılar.

Gunnar, Svenskjakt.se’ye “Gerek yazın gerekse de kışın aynı bölgede geziniyor. Otlar büyümeye başlayınca insanların görebileceği mesafelere kadar geliyor” dedi.

kaynak: http://tr.newsner.com/asla-bir-arada-gorulmeyen-iki-hayvan-sonunda-ayni-karede-goruntulendi/hakkinda/hayvanlar-tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.