Instagram Tek Gözü Olmayan Çocuğun Annesiyle Olan Fotoğrafını Kaldırdı – biliyomuydun.com

Instagram Tek Gözü Olmayan Çocuğun Annesiyle Olan Fotoğrafını Kaldırdı

Yaşam 18 Eylül, 21:54'de eklendi

Instagram Tek Gözü Olmayan Çocuğun Annesiyle Olan Fotoğrafını Kaldırdı

Tek gözünü yaşadığı bi rahatsızlık yüzünden kaybeden 12 yaşındaki Harry’nin annesine sarıldığı zararsız fotoğraf, Instagramın kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırıldı.

Harry, Goldenhar sendromu ile dünyaya geldi. Bu sebeple bir gözü, bir kulağı, burun deliği eksik. Aynı zamanda Harry otizmin bir getirisi olarak öğrenme zorluğu da çekiyor. Annesi Charlie ise oğlunun hayatını kolaylaştırmak için elinden geleni yapıyor.

Sosyal medyayı aktif kullanan anne Charlie çocuğuyla sevgi dolu anlarını paylaşmayı seviyor. Ancak Instagram, görüntülerin kuralları ihlal etmesi sebebiyle kaldırmaya başlıyor. Hem de bir kez değil iki kez aynı hatayı yapıyor:

Chalie tepkisini şöyle gösteriyor: “Farklı görünümdeki birine insanların bakmak istememelerini saygıyla karşılarım. Ancak bu karar Instagrama kalmamıştır!”

“Instagramın bu tavrı iğrenç bir şey ve bana ayrımcılık gibi geliyor. Oğlumu ve onun yüzünü gösterdiğim için gurur duyuyorum”

Anne Charlie Beswick’in konu hakkındaki tepkisini yansıttığı Twitter paylaşımı, 100.000*’den fazla retweet ve 60.000’den fazla beğeni aldı. Genç anne pek çok kişi ve platformdan da destek aldı.

kaynak: http://www.vikilist.com/instagram-tek-gozu-olmayan-cocugun-annesiyle-olan-fotografini-kaldirdi-5418

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.