Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Arasında Olan 7 Sağlık Alışkanlığı – biliyomuydun.com

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Arasında Olan 7 Sağlık Alışkanlığı

Yaşam 21 Eylül, 21:24'de eklendi

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Arasında Olan 7 Sağlık Alışkanlığı

Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye çalışırken genellikle pazarlama uzmanlarının veya beceriksiz danışmanların gazabına uğrarız.

Kendimizin bulduğu çevreden duyulan bazı alışkanlıklar ediniriz fakat bunlarında yanlış ve size verecek olanları mevcut.

7. Ağzınızı Suyla Durulamak

Bu alışkanlık çok doğal görünebilir, ancak bazı dişhekimleri tarafından eleştiriliyor. Dişlerinizi fırçalarken, su ile yıkanmış koruyucu bir florin tabakası ile kaplanırlar.

Diş fırçalamanın olumlu etkisini korumak için ağzınızı özel alkolsüz çözeltilerle yıkayın

6. Koşu Bandı Egzersizi

Bir koşu bandı aşırı kaloriden kurtulmanıza yardımcı olan en popüler eğitim cihazlarından biridir. Bununla birlikte, bir koşu bandında uzun süre egzersiz yapmanız ekleminize zararlı olabilir.

5. Siesta

Bir midday kestirmeniz güzel ve sağlıklı görünüyor. Bununla birlikte, bazı bilim insanları bunun bazı kalp hastalıklarına neden olabileceğine inanıyorlar

4. El Temizleyicileri

Reklamlar bizi sadece antiseptik ve antibakteriyel sabunun hastalıklardan koruduğuna inandırdı. Ancak, bu ürünlerin sık kullanımı  yeni ve daha güçlü mikropların çoğalmasına yol açıyor

3. Vitamin Almak

Reklamlarla, vitaminlerin vücudumuz için önemli olduğunu ve bunların yokluğunun olumsuz reaksiyonlara neden olabileceğini biliyoruz. Ancak bazı durumlarda vitamin almak tehlikeli olabilir

2. Diyet içecekleri

Kola üreticileri sürekli diyet kolalar konusunda size çok ısrarda bulunuyor ve büyük reklam bütçeleri ile diretiyorlar. Bunun asıl sebebi ise şeker kullanmayarak daha ucuza mal etmek! İçinde şeker yerine kullanılan tatlandırıcılar ise normal koladan daha sağlıksız olduğunu gösteriyor.

1. Çok Fazla Su İçmek

Hepimiz çok fazla su içmeliyiz: günde en az 8 bardak. Hiç şüphe yok ki su normal vücut işlevleri için gereklidir – ancak çok ileri gitmezseniz.

Bazı çalışmalarda göstermek çok fazla su içme böbrek sorunlarına ve beyin şişmesine neden olabilir

kaynak: http://www.vikilist.com/dogru-bildigimiz-yanlislar-arasinda-olan-7-saglik-aliskanligi-5450

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.