Dünyanın en mantıklı sebebini açıklamışlar… Neden yatağınızı hiçbir zaman düzeltmemelisiniz? – biliyomuydun.com

Dünyanın en mantıklı sebebini açıklamışlar… Neden yatağınızı hiçbir zaman düzeltmemelisiniz?

Yaşam 29 Eylül, 18:48'de eklendi

Anneniz her zaman yatağınızı düzeltmeniz gerektiğini söylemiş olabilir. 

Herkesin annesi çocuklarına yatağını yapması gerektiği telkininde bulunmasına rağmen, aslında yatağınızı yapmadan evden çıkmanız özellikle sağlığınız açısından faydalı olabilir.

Sabahları yatağı düzeltmek iyi bir fikir olmayabilir

Büyük evler genellikle toz halindeki bakteriler ve böcekler bakımından zengin olur. Bu mikroskobik yaratıklar yatağınızın üzerinde de muhakkak geziyordur. Aslında, ortalama olarak bir yatakta bu bakterilerden neredeyse bir buçuk milyon civarında bulunabilir.

Gece boyunca bu ev tozu bakterileri, insan bedeninden besleniyorlar. Dolaysıyla bu yaratıkların, insanları çarşafın altında görmelerinden mutlu olacağını söyleyebiliriz. Bu bakterilerin üretiği mikroplar, uyku esnasında kolayca nefes alma yoluyla edinilebilir ve neticede astım gibi hastalıklara sebep olabilir.

Eğer sabah olduğunda, çarşafı ve yorganı düzelmeye kalkarsanız bu bakteriler çevreye yayılma olanağı bulabilirler ve siz aslında yatağınızı yapmayarak bunları temiz havadan ve ışıktan mahrum bırakabilirsiniz.

Neden yatağınızı hiçbir zaman düzeltmemelisiniz?

Uyku esnasında yatakta oluşan toz halindeki böcekler, atmosferden edindikleri suyla hayatta kalabiliyorlar

Kingston Üniversitesi’nden Dr. Stephen Pretlove’a göre, bu toz halindeki böcekler atmosferdeki su sayesinde hayatlarını sürdürüyorlar.

Buradan hareketle, eğer sabah yataklar yapılmazsa, bu böcekler gün içinde susuz kalabilir ve neticede ölürler.

Uzmanlara göre yatağınızı yapmadan çıkmanızı ve bütün o şekilde kalması bu böceklerin ölüyor ve sizin genel sağlığınız bir tehlikeden daha kurtulmuş oluyor.

kaynak: http://www.uplifers.com/neden-yataginizi-hicbir-zaman-duzeltmemelisiniz/#ixzz4u5Dswhfo

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.