Padişahım çok yaşa! – biliyomuydun.com

Padişahım çok yaşa!

Ekonomi 30 Eylül, 08:47'de eklendi

Hürriyet’ten Ahmet Hakan; “Reis’ten her an ‘Yüzde 40’lık zammı derhal durdur Naci!’ emri gelebilir!” diye yazmış.

Fena yanılmış. Ahmet Hakan bu iktidarı hiç anlamamış! Belli ki Nişantaşı’nda fazla takılmış, oradan dışarı pek çıkmamış.

Referandumdan sonra artık iyi polis de, kötü polis de bizzat kendisi… Yapılan bu vergi zamlarından O’nun haberi yok mu sanıyor Ahmet Hakan Efendi?

Bu ülkede O’na sormadan vergileri artırabileceklerine, meyveli gazoza ötv katacaklarına, sigara kâğıdına racon keseceklerine mi inanıyor? O’nun onayı olmadan tutacak altılı ganyandan alınacak vergiyi hangi çılgın ikiye katlayabilir?

Sadece Ahmet Hakan da değil… Kalabalık bir güruh böylesine kallavi zamların gerçek olamayacak kadar fazla olduğuna inanıyor. Tek adamlık algısının yayılması için ölümü gösterip sıtmaya razı edeceklerini düşünüyor. Öyle olmayacak. Bizler inandık, siz de inanın… Para kalmadı a dostlar!

Televizyonda zamları açıklamaya çalışan Maliye Bakanı’nı seyretmediniz mi? Ben seyrettim! Öylesine rahattı ki; “İnsan aklıyla nasıl dalga geçilir?” adlı sanatsal çalışmaya imza atıyordu. Resmen eğleniyordu. Aksi halde sesi biraz olsun titrerdi.

Bu kadar zammı bu rahatlıkla söyleyecek herhangi bir Avrupa ülkesi vekili yoktur. Japon’u çıkartsan, ekranda harakiri yapar, kılıcı böğrüne saplar!

Maliye Bakanı zammı güya makul göstermek için çıktı ekrana; “Zaten 500 lira için 575 lira ödeyecektiniz, şimdi 700 lira ödeyin, ne var bunda?” dedi, bitti.

“Yani zaten sizi öpecektik, dayanamadık biraz daha ileri gittik” demek istedi sanki…
Hocam, zaten ödeyemiyoruz, 500 fazla geliyor, sen 700 diyorsun. Bir zahmet makam aracına binme, lojmanı bize iteleme, yeni saray yaptırma, 13’üncü özel jetini alma diyoruz!

İki taksit diye sevinelim mi? Keşke 365’e bölseydin. “Günlük 1 lira 37 kuruş yerine, 1 lira 92 kuruş ödeyeceksiniz” deseydin. Kimse 55 kuruş için laf etmezdi! Ne var bunda? İşte matematik mühendisliği…

Zira o 700 lirayı ödemek ayrı, aptal yerine konulmak ayrı koyuyor insana… Bu arada 3 yaş arabada en ucuz vergi 904 lira! Yahu insan arabasından gelir mi kazanıyor ki şirket kadar vergi veriyor?

Daha fenası enflasyon oranının yüzde 15 olduğunu itiraf eden bir Maliye Bakanımız var!
Bence, Maliye Bakanı’nın 75 lirayı, 2’ye bölüp bulmayı başardığı 32,5 lirayı da arabası olmayanlar “otobüs durağında bekleme vergisi” olarak ödesin. Hesap boşa gitmesin.

Esas, Türkiye’de teknoloji yok diye, icat yok, ar-ge yok diye ülkemizi yerden yere vuran zındıklar nerede? Adamlar meyveli gazoza, lüks vergisini icat ettiler! Daha ne?

sozcu.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.