Yeni Hareket Kontrol Teknolojisi Sayesinde Her Şey Uzakta Kumanda Olarak Kullanılabilecek – biliyomuydun.com

Yeni Hareket Kontrol Teknolojisi Sayesinde Her Şey Uzakta Kumanda Olarak Kullanılabilecek

Teknoloji 3 Ekim, 13:50'de eklendi

Yeni geliştirilen bir teknoloji sayesinde istenen her şey artık kumandaya dönüştürülebiliyor. Wii konsolu bilenler jest kontrol teknolojisine de aşinadırlar.

Bu alanda uzun süreden beri bazı sorunlar bulunuyordu. Ancak yeni geliştirilen bir ürün tüm akıllı cihazlarda kesintisiz etkileşim olanağı sunmayı taahhüt ediyor.

Devrimci olarak nitelenen yeni teknolojiyle herhangi bir nesne uzaktan kumandaya dönüştürülebiliyor. Parmağınızla kanal değiştirebilir, masa lambanızla ses düzeyini ayarlayabilirsiniz.

Lancaster Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından Quebec City’deki UIST2017 konferansında bu ay “Uyuşma Noktası: Dokunulmayan işaretleme için vücut hareketinin spontanmekansal eşleşmesi” başlıklı makalelerini sunacaklar.

Bu makale, bu teknolojiyi mümkün kılan hareket ile ekranlar arasındaki etkileşime izin veren tekniği ayrıntılarıyla anlatıyor.

Matchpoint teknolojisi, olarak nitelendirilen bu teknolojinin kullanımı son derece kolay. Bu sistemin kullanılabilmesi için bir web kamerası gerekiyor.

Kullanıcı tarafından bir daire etrafında menü öğeleri taşıyan dairesel widgetleri görüntülemek için ara birim oluşturuluyor. Hareket ve görüntü arasındaki bu etkileşim, “spontanmekansal bağlanma” olarak tanımlanmaktadır.

Bu tekniği önceki iterasyonlardan ayıran şey, vücudun belli parçalarıyla etkileşime girmek yerine dönen hareketi hedefleyip tanımlaması.

Bu durumda belirli nesneleri kalibre etmeden ya da kaydetmeden çalışma imkanı sağlıyor. Televizyon, bilgisayar ve ekran kullanan tüm cihazlarda kullanım olanağı bulunuyor.

Yeni sistemin çok daha kullanıcı dostu bir yapıya sahip olduğu söyleniyor. Üreticileri tarafından söylenen en iddialı söz ise” Kanalınızı evcil kedinizle değiştirmek isteyebilirsiniz” cümlesi.

Kaynak: http://beyinsizler.net 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.