Dünyanın En Başarılı İş Adamlarının İlk Meslekleri – biliyomuydun.com

Dünyanın En Başarılı İş Adamlarının İlk Meslekleri

Dünya 4 Ekim, 12:37'de eklendi

Dünyanın En Başarılı İş Adamlarının İlk Meslekleri

Onlar iş dünyasının zirvedeki isimleri. Bir kısmının ilk iş tecrübesi aslında çoğu kişinin geçtiği basamaklardan oluşuyor. Ancak onlar bir şekilde zirveye ulaşmayı dahası orada kalmayı başarabilmiş kimseler. İşte onlardan bazıları…

1. Warren Buffett (Berkshire Hathaway, CEO)

Warren Buffett dünyanın en zengin üçüncü insanı olmadan çok önce, 13 yaşında çalışma hayatına adım atmıştı. Görevi sabahları The Washington Post gazetesini evlere ve iş yerlerine dağıtmaktı.

2. Michael Bloomberg (Bloomberg, CEO)

Johns Hopkins Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken, Bloomberg öğrenim kredisi ve taksitlerini ödemek için bir otoparkta görevli olarak çalıştı.

3. Lloyd Blankfein (Goldman Sachs, CEO)

Blankfein ilk iş deneyimini Yankee Stadyumunda yiyecek içecek satış danışmanı olarak gerçekleştirdi. Şimdi ise dünyanın sayılı zenginlerinden.

4. Richard Branson (Virgin, Kurucu)

Henüz 11 yaşındayken arkadaşıyla beraber, sınıf arkadaşlarına satmak üzere muhabbet kuşu beslemeye başladı.

5. Mark Cuban (Dallas Mavericks, Şirket sahibi)

Cuban’ın ilk iş tecrübesi 12 yaşındayken, pahalı bir çift ayakkabıyı satın almak için kapı kapı dolaştığında başladı. Ev ev dolaşarak çöp torbası satışı gerçekleştiren Cuban böylece hayalini kurduğu ayakkabıyı almak için para biriktiriyordu.

6. Jeff Bezos (Amazon, CEO)

Bezos, dünyanın en değerli markalarından biri olan Amazon’un başına geçmeden önce, ABD menşeli ünlü fast-food restoran zinciri McDonald’s’ın sipariş bölümünde çalışıyordu.

kaynak: http://www.vikilist.com/dunyanin-en-basarili-is-adamlarinin-ilk-meslekleri-3714

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.