13 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan ceza alan sanık ‘iyi hal’den tahliye edildi! – biliyomuydun.com

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan ceza alan sanık ‘iyi hal’den tahliye edildi!

Yaşam 11 Ekim, 11:17'de eklendi

Bolu’da 13 yaşındaki kıza “cinsel istismar” suçlamasıyla 12 yıl altı ay hapis cezası alan şahıs “iyi hal” gerekçesiyle tahliye edildi.

Evli ve üç çocuk babası ortaokul öğretmeni, İsmail S. kızının arkadaşının annesi G.B.’yle altı aylık bir ilişki yaşadı.

G.B.’nin kızı K.Ö., İsmail S. ile mahallede oturan Emre G.’nin kendisine farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğunu annesine söyledi. İsmail S. ile Emre G. anne-kızın şikayeti üzerine tutuklandı.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde “çocuğun cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından yargılanan sanıklar, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı.

Son sözleri sorulan sanıklardan Emre G. pişman olduğunu söyleyerek mahkemeden son bir şans istedi.

Diğer sanık İsmail S. ise suçlamaları reddederek, “Ailevi sorunlarım nedeniyle evli olmama rağmen başka biriyle ilişki yaşadım.

Böyle bir yanlışım oldu. Mağdurun annesiyle altı aylık bir ilişki yaşadık. Kocası bırakıp gidince ortada kalmışlardı. Hallerine acımıştım. Benden şikayetçi olan kıza da babalık yaptım.

Bu süre zarfında maddi olarak da battım. Maddi durumumu düzeltmek için öğretmenliğin yanında başka işler de yaptım. Suçsuzum, kesinlikle cinsel istismarda bulunmadım” dedi.

İTİRAFA RAĞMEN TAHLİYE

Mahkeme, Emre G.’ye toplam 12 yıl altı ay hapis cezası vermişti. Ama duruşmalardaki “samimi söylemleri ve iyi hali”nin yanı sıra tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdi.

Öğretmen İsmail S.’ye ise iki suçtan iyi hal indirimi de uygulanarak toplam 14 yıl dört ay hapis cezası verilerek tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/13-yasindaki-cocuga-cinsel-istismardan-ceza-alan-sanik-iyi-halden-tahliye-edildi-212302

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.