Uzaylılar Bizimle Neden Bağlantı Kurmuyor? – biliyomuydun.com

Uzaylılar Bizimle Neden Bağlantı Kurmuyor?

Dünya 11 Ekim, 21:52'de eklendi

Evrende yalnız mıyız sorusu tüm bilim insanlarının en merak ettiği konuların başında geliyor.

Bilim kurgu filmlerinin değişmez konusu insan oğlunun uzaylılarla karşılaşması bilimin merceğinde olmayı sürdürüyor. En karamsar senaryoya göre evrende başka yaşamlar aramayı sürdüren tek medeniyet bizimki olabilir.

İngiltere’de bulunan Oxford Üniversitesi akademisyenleri tarafından ortaya konan bir teori, insanoğlunun uzaylı bir medeniyetle evrenin ısısı yüzünden bağlantı kuramadığına dayanıyor.


İleri teknolojiye sahip olan bir uzaylı medeniyetin dijitalleştiği fikrinden yola çıkan teori Aestivation Hipotezi olarak adlandırılıyor.

Bu teoriye göre evrende bulunan ve farklı medeniyetler arayan uygarlıklar evrenin koşullarında düzelme meydana gelene kadar hipertansiyonda yani kış uykusunda olabilirler.

Birçok filmin konusu olan insanoğlu ile uzaylı bir ırkın henüz karşılaşamama sebebini bir diğer hipotez ise şu şekilde açıklıyor. Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen bulunuyor. Ancak herhangi gelişmiş olan bir medeniyetin bizimle bağlantı kurabilmesi düşünülenden daha uzun bir zaman alabilir.

Zira uzaylıların kullanmakta olduğu dalgaların ulaşım mesafesi düşünüldüğünden daha yavaş olabilir. Aynı zamanda bu dalgaların bizim fark edemeyeceğimiz kompleks bir yapıya sahip olmaları nedeniyle gözden kaçırılma ihtimalleri de bulunuyor.

Uzayı 1984 beri dinleyen insanoğlunun bu konudaki teknolojisinin oldukça ilkel düzeyde kalmış olması olasılığı bulunuyor. Gezegenimizden 32 ışık yılı uzaklığa sahip olan dalgalar henüz bize ulaşmış değiller.

Evrenin büyüklüğü düşünüldüğü vakit bize doğru ilerlemekte olan ilk merhaba mesajının hala yolda olabilmesi söz konusu. Bu anlamda dünyadan uzaya gönderilen ilk mesajın 100 yıl öncesine tekabül etmesi sebebiyle bu mesajın da hala farklı bir insan formunun yaşadığı gezegene ulaşmamış olması olasılığı bulunuyor.

kaynak: http://beyinsizler.net/uzaylilar-bizimle-neden-baglanti-kurmuyor/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.