İzlanda Buz Mağaralarının İnanılmaz Görüntüleri – biliyomuydun.com

İzlanda Buz Mağaralarının İnanılmaz Görüntüleri

Dünya 12 Ekim, 15:12'de eklendi

İzlanda’da bulunan buz mağaraları bugüne kadar görmüş olduğunuz her şeyden farklı, muazzam bir yapıya sahip.

Gerçeküstü görüntülere ev sahipliği yapan buz mağaraları, adeta Photoshop’ta hazırlanmış kareler gibi duruyor.

İzlanda’da bulunan Vatnajokull buzulunun içerisinde yer alan kristal madenleri içerisine girenleri büyülüyor. Oldukça büyük olan mağaralarda, manzaranın keyfini sürerken kaybolmak mümkün.

Hava koşullarının değişimiyle birlikte buradaki arazide de değişimler yaşanıyor. Bu nedenle mağaralar her yıl farklı yerlerde oluşuyor ve bu durumda çarpıcı manzaraları daha fantastik bir hale getiriyor.

Mağaralar nefes kesen manzaralar arasında yürüyüş deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Buraya düzenlenen buzul gezilerine her sene sayısız fotoğrafçı katılıyor.

Mağaralarda ortaya çıkan renkler doğanın sanatsal bir mucizesi. Buz mağaraları içerisinde yer alan buz ışık koşulları değiştikçe gün içerisinde farklı renklere bürünebiliyor

Mağaraların içerisinde birbirine bağlı sayısız labirent bulunuyor. Buzullar sanki dev bir dalganın donmuş halini yansıtan farklı ve özgün şekillerdeler.

Vatnajokull buzulu oldukça büyük yaklaşık olarak 3300 kiloviklik bir hacme sahip ve 8.100 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor.

Bölgede bulunan buzul mağaralarının bir kısmı jeotermal kaynaklardan oluşuyor. Özellikle bu mağaralar Vatnajokull’un güney tarafındakileri kapsıyor.

Yaz mevsiminde buzullar eriyerek su haline geliyor ve nehirler vasıtasıyla akıyor. Kış ayında yeniden donan buzullar, hemen her sene farklı görünümler elde edilmesini olanaklı hale getiriyor.

Burada bulunan mağaralar doğanın her seni yeni baştan yarattığı özel bir tablo gibi.

#***

#***

#***

#***

#***

#***

#***

#***

#***

#***

kaynak: http://beyinsizler.net/izlanda-buz-magaralarinin-inanilmaz-goruntuleri/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.