Çıplak terörist üzerine; “Sonuna kadar okumanız dileğiyle… !” – biliyomuydun.com

Çıplak terörist üzerine; “Sonuna kadar okumanız dileğiyle… !”

Yaşam 14 Ekim, 13:21'de eklendi

Sonuna kadar okumanız dileğiyle… 

Facebook üzerinden görüştüğüm timdeki askerlerim buradalar, artısı eksisi varsa yoruma yazabilirler…

Nöbetçi subayım, ihbar geldi. İndik köye aldık adamı. Rutin aradık üzerinde bir şey yok. Bugünün parası ile 200 TL’lik şeker, sakız, çikolata vs. Aldık sorguya, ağladı, iki gözü iki çeşme, “20-30 lira kâr ediyorum. Sınırı bu yüzden geçiyorum. Çoluk çocuk evde aç. İnfazım var başka suçtan, bundan içeri girersem infazım yanar” dedi.

Bölükteki asteğmen arkadaşlar baktılar olacak gibi değil, bırakalım dediler. Ufak tefek çay kaçakçısı da düşüyor, civardan tanıdıksa bırakıyoruz nasılsa dediler. Orta yaş üstünde adam, çocukları yaşındaki askerin elini ayağını öpüyor, ayaklarına kapanıp ağlıyor.

İçim daraldı, benim de gevşediğimi gören bölük asteğmenleri, boşver abi bırakalım dediler, dışarı çıktım nefes almaya, 4-5 saniye sonra bir anda bağırarak içeri girdim.

Ben aldım, bırakmıyorum dedim, kanunu da sorumluluğu da vicdanı da benim dedim. Alaya haber verdik. İlgili komutan geldi.

Bir bana baktı bir arkadaşlara, sohbette durumu anladı. Niye bırakmadın dedi, komutanım, insan ne kadar aç olursa olsun 20-30 lira için önceki infazla birlikte yıllarca içerde yatmayı göze almaz, bu işte bir iş var dedim. Ama bunu ispatlayacak bilgi, belge, eğitim, deneyim bende yok o ayrı mesele dedim.

Döndü arkasını odaya girdi, herkesi çıkardı, içerden gelen seslere bakarsanız, 10 kişi 10 kişiyi dövüyor sanırdınız. Böyle bir çığlık yok…

Sessizlik oldu, içeri girin dedi. Girdik, soyun dedi. Adam soyundukça elbiseleri lime lime arıyorduk.

En son çamaşır kaldı. Çıkar dedi. Adam utanırım dedi. Arkadaşlardan bazıları bu kadarı da fazla gibilerinden dışarı çıktı.

Aradaki 10-12 saniyeyi geçelim… Adam çamaşırı da çıkardı ve arka bölgesinden iyice sarılmış bir kağıdı uzattı. Komutan kalem ile açtı, bizim karakolun ve diğer bölüğün mevzileri, nöbetçi sayıları, nöbet değişim saatleri vs gibi bilgiler.

Karakola döndük yeni mevziler, yeni saatler vs vs. Adam tek de değilmiş, diğer bölük kısa süre sonra baskın yedi, ihbara çıkan timin başında idim yine bana kısmet oldu…

Çarşaflı canlı bombalar dahil, aklınıza gelen gelmeyen neler gördü bu ülkenin askeri, polisi. Filmlerde göremezsiniz.

Askerlik yapmadıysanız, görmediyseniz, bilmiyorsanız ahkam kesmeyin. Teslim olan teröriste parkasını, montunu veren asker, kime ne yapacağını bilir…

K. Özkaynar

Şimdi anladınız mı bu p*çleri neden çırılçıplak soyduklarını?

kaynak: https://www.facebook.com/photo

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.