Duyduğunuzda Beyninize Kan Sıçratacak Cümleler! – biliyomuydun.com

Duyduğunuzda Beyninize Kan Sıçratacak Cümleler!

Yaşam 14 Ekim, 13:34'de eklendi

Konuşmak aynı yemek yemek, su içmek gibi doğal bir ihtiyacımız ancak öyle cümleler var ki duyduğumuzda koşarak ortamı terk etmek isteyebiliyoruz.

Herkesin sinir olduğu farklı farklı cümleler olsa da genel olarak duymaktan hoşlanmadıklarımızdan bir kaçını sizler için derledik.

1- Bir Daha Ki Sefere Yaparsın, Merak Etme!

Söyleme amacı kötü niyetli olmasa da, cümle buram buram umursamamazlık kokmuyor mu? Sanırız ki daha iyi bir geçiştirme cümlesi olamaz.

Tamam, kötü bir not almış olabiliriz ya da bir projemizde başarısız olabiliriz ama bunu karşımızdaki kişiye söylerken amacımız ‘Beni motive et’ olmuyor, sadece paylaşmak istiyoruz o kadar.

Diğer türlü sorumuz ‘Daha iyi olması için sence ne yapmalıyım?’ olurdu. Duymayı istediğimiz cümleleri düşünüp ona göre yorum yapmayın, sadece konuşun gitsin. Çok daha samimi bir konuşma olacağını göreceksiniz.

2- Hmm..

Bu cümle mesajlaşırken kullanılınca kanser eden cinslerden. Uzun uzun bir şey yazıyorsunuz ve böyle bir cevap alıyorsunuz. Hmm ne arkadaşlar, düşünme sürecini neden yazıya döküyorsun? Hiç yazma daha iyi.

3- Sen Onu Yapamazsın!

Canım benim bırak da ona ben karar vereyim. Senin neyi yapabilip, neyi yapamayacağını söylüyor muyum ben? İnsanların neden baştan heves kırıp, pes ettirmeye yönelik konuştuğunu anlayamasak bile siz pes etmeyin.

Kulağınızı bu tarz cümlelere kapatın ve ilerlemeye devam edin. Bu cümleyi kuran kişilere biz de bir şey söylemek istiyoruz: Bu kadar hırs fazla, başkalarına müdahale etmektense kendinize konsantre olun

4- Anladım!

Hepimiz istemsizce de olsa bu kelimeyi kullanıyoruz. Anladığımızı belirtmek tabi ki güzel ama devamında bir şey söylemediğimiz zaman bu cümle tam bir sinir etme, trip atma cümlesi oluyor.

Düşünsenize karşınızdaki kişiye bir şey anlatıyorsunuz ve sadece anladığını belirtiyor. Gözümde tam da görseldekine benzer bir durum canlanıyor aniden. Eğer yanınızda boks eldivenleriniz yoksa size tavsiyemiz ‘Tatlım müsaadenle ben bir camdan atlayıp geliyorum.’ demeniz yönünde.

5- Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor Musun?

Bu tarz ego kokan, şişirilmiş cümlelerde sakince ‘Hayır bilmiyorum, anlatmak ister misin?’ deyin ve gelecek cevabı bekleyin. Böylece karşınızdaki kendisini anlatmaya çalışırken aslında onun da kendisini pek bilmediğini birlikte izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

6- Banane!

Öldürücü cümleyi sona sakladık. Karşınızdakini çıldırtmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir kelime. Hele ki umursamaz bir tavır takınıp, omuzlarınızı silkerek söylerseniz konuşmanın seyrine yeterli gerilimi katabilirsiniz.

‘Banane’ dedikten sonra yapılması gerekenler içinde öncelikle karşıdan gelebilecek ufak çaplı saldırılara karşı gardınızı almak var. Ben yapamam öyle şeyler diyorsanız da arkanızı dönün ve bir an önce ortamdan uzaklaşmaya bakın.

kaynak: http://filoji.com/duydugunuzda-beyninize-kan-sicratacak-cumleler/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.