2018 Dünya Kupası Rusya Ziyaretçilerini Neler Bekliyor? – biliyomuydun.com

2018 Dünya Kupası Rusya Ziyaretçilerini Neler Bekliyor?

Dünya 20 Kasım, 19:59'de eklendi

2018 FIFA Dünya Kupası Rusya için ev sahipliği yapacak olan Moskova, dünyaca ünlü bir şehir olarak biliniyor.

12. yüzyılda kurulan Rusya Federasyonu başkenti; dünyanın en iyi alışveriş mekanlarını, gece hayatını ve restoranlarından bazılarını sergiliyor.

Kent, güzel mimarisi ve Kızıl Meydan, Kremlin, Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi gibi ikonik kültürel simgeler ile kutsanmış durumda.

İki Moskova stadyumu, Dünya Kupası 2018 maçlarına ev sahipliği yapacak: Luzhniki Stadyumu ve Spartak Stadı. Luzhniki Stadyumu; açılış maçı, bir yarı final ve Dünya Kupası finali izleyebileceğiniz ana mekan olarak öne çıkıyor.

Dünyanın en büyük futbol organizasyonu için, dünyanın dört bir yanından insanı ağırlayacak olan Moskova, hem unutulmaz bir maç seremonisi hem de kültürel bir deneyim vadediyor. Peki, Dünya Kupası için kapılarını aralayacak olan bu şehirde, ziyaretçileri neler bekliyor?

Şehrin ikonik mimarileri

Rusya’nın başkenti, Rus İmparatorluğu döneminden kalma mimari değerli taşlarla süslenmiş simgesel, küresel bir şehir olma özelliği taşıyor.

Kızıl Meydan, kenti ziyaret edenlerin çoğu için ilk varış noktası;  Basil Katedrali, Devlet Tarih Müzesi, Lenin’in Türbesi, Kremlin, Patrik Sarayı, Çan Kulesi gibi tarihi duraklar ise Moskova’nın geçmişini size bir çırpıda tanıtıyor.

Rusya’nın en büyük müzelerinden biri olan Tretyakov ise, Rus sanatını yansıtan nefes kesici bir koleksiyon ile ziyaretçilerini büyülüyor.

Eskisi ve yenisi ile Moskova

Hediyelik eşya satıcıları ve turistik kafeler arasında “eski Moskova ruhunu” hissetmek için, Eski Arbat Caddesi’ne uğramak şart.

Buna karşılık, Yeni Arbat Caddesi, Moskova’nın en pahalı restoranlarının ve gece kulüplerinin bir bölümünü barındırıyor. Sokak, geceleri cömertçe aydınlanıyor ve her zaman canlı kalabilmesi ile dikkat çekiyor.

2018 FIFA Dünya Kupası

“Üçüncü Roma” lakabıyla bilinen Moskova, Dünya Kupası ziyaretçilerine tarih dolu bir geçmiş sunmasının yanında, dört yılda bir yürekleri hoplatmasıyla bilinen Dünya Kupası heyecanını yaşatmaya hazırlanıyor.

Dünya Kupası Rusya yolculuğunuzdaki her adım için, Red Arena Tur’un sunduğu Dünya Kupası 2018 turu beklentilerinizi karşılamayı hedefliyor.

Hem Moskova’nın ikonik zenginlikleri ile tanışmak hem de Dünya Kupası’nın nefes kesen dakikalarına tanık olmak için Red Arena Tur’u tercih edebilir ve sizi bekleyen fırsatlara göz atabilirsiniz!

kaynak: https://www.redarenatur.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.