Ankara’da uygun fiyatlı satılık ev arayanlar için Pursaklar rehberi – biliyomuydun.com

Ankara’da uygun fiyatlı satılık ev arayanlar için Pursaklar rehberi

Ekonomi 22 Kasım, 21:50'de eklendi

Pursaklar rehberi

Ulaştırma Bakanlığı tarafından başlatılan havaalanı metro projesine dahil ilçe Pursaklar’a, Gar, Gençlik Parkı, Hacıbayram, Siteler, Aydınlıkevler, Kuzey Ankara hattından hemen sonra dakikalar içinde ulaşmak mümkün olacak.

Son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.75 artış gösterdiği Pursaklar’da ev sahibi olmak ulaşımın da rahatlayacağı düşünülürse güzel bir fikir olabilir.

Pursaklar satılık ev ve projelerinden yararlanarak siz de yatırımızı buraya yapmayı düşünüyorsanız size Pursaklar satılık daire piyasasından biraz tüyolar verelim…

“Pursaklar’da uygun fiyatlı satılık ev arıyorum” diyenlere…
Pursaklar satılık ev fiyatları ortalaması, Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, şu günlerde 155 bin 593 TL gözüküyor. 100 metrekarelik evler için geçerli olan bu fiyatlar 115 bin 695 TL’den başlıyor ve 194 bin 491 TL’ye kadar dayanıyor.

Sizler için yazdığımız bu rakamlar elbette sadece bir ortalamayı gösteriyor. Yoksa 100 bine de ev bulabilir ya da satın almak istediğiniz eve aklınızda bir proje varsa milyon dolarlık bir yatırım da yapabilirisiniz. Pursaklar, Ankara’da satılık ev arayanlar için fiyat olarak en uygun yerlerden biri…

Pursaklar’da henüz metro bulunmuyor. Fakat ilerleyen dönemlerde Sıhhıye ile birleştirilmesi planlanan havaalanı projesine girerek metrodan payını alacak bir bölge yatırımlık olarak görülebilir.

Kiraya verildiği taktirde geri dönüş süresinin 22 yıl olduğu Pursaklar’da evlerin kira aylığı ortalama 584 TL.  Zingat Bölge Raporu’na göre, 2009’dan günümüze daire satış trendi sürekli yükselen bölge, merkeze yakınlığı ile de cazip yerlerden biri.

Arsa stoklarının pek olmadığı Pursaklar’da sıkışık binalar ve trafik yoğunluğu nedeniyle merkezde konut alanları dışarıya doğru taşınıyor.

Özellikle Keçiören’e yakınlığı ile bilinen Pursaklar’da en çok 2+1 seçenekleri en çok rağbet görüyor ve bölgede arzunuza göre 4+1, 3+1 ve 1+1 gibi klasik tercihlerde bulunuyor.

Genel olarak satılık ev fiyatları incelendiğinde Ankara’ya göre en uygun fiyatların görüldüğü Pursaklar’dan uygun fiyata ev sahibi olup kira ödemekten veya sürekli ev değiştirmekten kurtulabilirsiniz.

Zingat.com Bölge raporuna göre en uygun Pursaklar satılık daire seçenekleri Mimar Sinan, Fatih, Saray Cumhuriyet, Karşıyaka ve Merkez’de bulunuyor.

Pursaklar konut projesi açısından nasıl?

Bölgede şimdilik çok fazla konut projesi bulunmuyor. Ancak ileride bu bölgenin havaalanına yakınlığı ile büyük bir bir ivme kazanabileceği düşünülüyor.

Pursaklar’da yer alan Asude Park Konutları, 12 blokta toplam 380 daireden oluşan bir proje olarak; 3 odalı, 4 odalı ve 6 odalı daireler olarak satışa sunuluyor.

Zingat Bölge Raporu’na göre sosyo ekonomik düzeyi C olan Pursaklar’da, konut projelerinin başlangıcından bu yana değer artışı olduğu değerlendiriliyor.

kaynak: https://www.zingat.com/pursaklar-satilik-daire

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.