Hükumet, Rıza Sarraf Davasında Son Kozunu Oynamaya Hazırlanıyor: Ebru Gündeş’in Çocuğunun Psikolojisi İçin BM’den Gözlemci Talep Edildi. – biliyomuydun.com

Hükumet, Rıza Sarraf Davasında Son Kozunu Oynamaya Hazırlanıyor: Ebru Gündeş’in Çocuğunun Psikolojisi İçin BM’den Gözlemci Talep Edildi.

Yaşam 28 Kasım, 08:19'de eklendi

Ebru Gündeş’in Çocuğunun Psikolojisi İçin BM’den Gözlemci Talep Edildi.

ABD’de devam eden Rıza Sarraf davasına müdahil olma çabasını sürdüren Türkiye, bugün Manhattan’da başlayacak duruşma öncesi son kozunu da kullanmaya hazırlanıyor.

Davanın Ebru Gündeş’in çocuğunun psikoloisi üzerinde yaratacağı olası tahribatı uluslararası kamuoyunun gündemine taşımaya hazırlanan Hükümet, Birleşmiş Milletler’den gözlemci talep etti.

Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “İşin bu noktaya varmasını istemezdik ancak karşı tarafın uzlaşmaz tavırları bizi buna zorladı.” sözleriyle alınan kararı aktardı.

17-25 aralık sürecinde Ebru Gündeş’in çocuğunun psikolojisine bir zarar gelmemesi için verilen olağanüstü mücadeleyi hatırlatan Bozdağ, aynı mücadeleyi uluslararası boyutta vermekten çekinmeyeceklerinin de altını çizdi.

“Aynı hassasiyeti bekliyoruz” 

Bozdağ, oldukça sert bir tonda gerçekleşen açıklamalarına şöyle devam etti: