Bilim Dünyadaki En Tehlikeli 6 Cinsel Aktiviteyi Açıkladı – biliyomuydun.com

Bilim Dünyadaki En Tehlikeli 6 Cinsel Aktiviteyi Açıkladı

Yaşam 28 Kasım, 16:22'de eklendi

Bilim Dünyadaki En Tehlikeli 6 Cinsel Aktiviteyi Açıkladı

S*ks mutluluk veren bir deneyim olarak tanımlansa da insanlar s*ks yaparken ölebilirler ya da ağır yaralanabilirler. Ancak hangi deneyimlerin böylesi bir durumu yaratacağının kategorize edilmesi oldukça zordur.

ABD hastalık kontrol ve önleme merkezi CDC ülkede kaç kişinin güneş ışığına maruz kalma sonucu öldüğü gibi istatistiki bilgileri paylaşmaktadır.

Cinsel deneyim sırasında ölenlere dair bir veri ise oldukça belirsizdir. Buna en yakın veri ancak tekrarlayan hareketler sonucu ölüm ya da titreşime maruz kalma sonucu ölüm gibi veriler olabilir.

Cinsel deneyim sırasında kalp krizi geçirme sonucu ölüm istatistikleri bile değişmektedir. Bu istatistikler toplanmaya çalışıldığında ABD’de yalnız ve yaşlı erkekler çoğunlukta olmak üzere yılda 11 bin civarında bir rakam ortaya çıkmaktadır. Ancak farklı bir istatistik de bu oranı daha düşük göstermektedir.

Bu istatistiğin bulunmasını kolaylaştıracak uygulama ise cinsel eylemler sırasında meydana gelen yaralanmalardan yola çıkmaktır. Bilim insanları yaptıkları detaylı analizler ve araştırmalar neticesinde en tehlikeli cinsel 6 aktiviteyi tespit etmeyi başardı. İşte dünya üzerindeki en tehlikeli 6 cinsel aktivite:

6. Or*l s*ks

Doğrulaması zor olsa da or*l s*ks sırasında meydana gelen yaralanmalara ilişkin az sayıda vaka bulunmaktadır. Bu avtivite sırasında omurga yaralanmasına sebep olan otofellasyona girilmesi halinde zarar oranı artmaktadır.

5. Cinsel oyuncaklar ya da nesneler

Cinsel oyuncaklar çok farklı şekil, boyut ve türdedir. S*ks oyuncaklarıyla yaralanmalarda bu sebeple tek bir kategori değil birden çok kategori yer almaktadır.

Cinsel tıp incelemeleri dergisinde yer alan bir analiz bu oyuncakların kullanımı sırasında meydana gelen kazaların kullanıcıların deneyimleriyle alakalı olduğunu ortaya koymaktadır. Yani bir cinsel oyuncağın nasıl ve ne ölçüde kullanıldığı yaralanmayı belirleyen unsurdur.

4. Cowgirl

V*jinal yırtılma korkunç bir şeydir ve gerçekleşmesi mümkündür. Ancak bu tür yaralanmalar nadirdir.

Zira kadının yapısı gereği v*jinanın yapısı oldukça esnektir. Bu sayede doğum esnasında bebek zorlanmadan v*jinadan geçebilir.

Fakat p*nisin kırılması olayları v*jina yırtılmalarına oranla çok fazladır. İktidarsızlık Araştırması dergisinde yayınlanan bir çalışmada belirtildiği gibi p*nisinde kırılma meydana gelen hastaların bazıları acil servise gelmeye utanıyor olabilirler.

Bu nedenle bu vakaların düşünüldüğünden daha fazla olduğuna inanılmaktadır. Cowgirl cinsel pozisyonu p*nis kırılmalarına sebebiyet veren en masum cinsel deneyimdir. Vakaların %10 kadarı bu pozisyon sebebiyle gerçekleşmektedir.

3. M*stürbasyon

M*stürbasyon p*nis yaralanmalarına sebebiyet veren uygulamalardan bir tanesidir. V*jina yırtılmalarına sebebiyet verecek uygulamalar da m*stürbasyon sırasında oluşmaktadır. M*stürbasyon p*nis kırılmalarında %18’lik bir yüzdeye sahiptir. Doğu ülkelerinde bu oran daha yüksektir.

2. Misyoner Pozisyonu

Bu pozisyon p*nis kırılmalarında %28’lik bir dilimi oluşturmaktadır. Erkek egemen cinsel aktivitelerin kuvvetli doğası yaşanan yaralanmalarda oldukça etkilidir.

1. Doggy Style

P*nis kırılmalarının %41’i bu pozisyon sebebiyle meydana gelmektedir. Ancak Advances in Urology dergisinde yayınlanan bir araştırma bu pozisyonun %29 etkili olduğunu Cowgirl’ün ise %50 oranında etkili olduğunu ortaya koydu.

Yapılan daha yeni araştırmalarda ise DoggStyle’ın bu yaralanmalarda en etkili pozisyon olduğu söyleniyor.

Yapılan araştırmalarda dikkat çeken diğer bir nokta ise p*nis yaralanmaları ve kırılmalarında heteros*ksüel ilişkinin homos*ksüel ilişkiye göre daha büyük risk oluşturduğu ortaya konuyor.

kaynak: http://beyinsizler.net/bilim-dunyadaki-en-tehlikeli-6-cinsel-aktiviteyi-acikladi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.