Sümer’de, Amerika’da ve Göbekli Tepe’de tasvir edilen Tanrılar’ın gizemli el çantası – biliyomuydun.com

Sümer’de, Amerika’da ve Göbekli Tepe’de tasvir edilen Tanrılar’ın gizemli el çantası

Dünya 29 Kasım, 06:10'de eklendi

 Tanrılar’ın gizemli el çantası

Bin yıllık Anunnaki tasvirleri, gizemli bir çanta taşıyan tanrıları gösteriyor ve bu şey dünyanın diğer yarısındaki Mezopotamya uygarlıklarının tasviriyle aynı şey nasıl olabilir?

Anunnaki’ye ait antik Sümer tasvirlerinde yer alan Tanrılar’ın gizemli “el çantası”, Amerika’daki çeşitli kültürlerde ve Göbekli Tepe’de de görülmektedir. Tesadüf mü?

Son birkaç yılda bulunan güçlü deliller, insanlığın amnezi olan bir tür olduğunu kanıtladı. Dünyanın her yerinde yapılan sayısız keşif bizi insanlığın kökeni, antik kültürleri ve tarihi hakkında her şeyi sorgulamaya zorladı.

Yavaş yavaş ve parça parça ana akıma mensup bilim insanları, cevaplarını tam anlamıyla bulamadıkları sorunların cevapları ararken doğru yönde bizi yönlendiren küçük parçalardan oluşan cevapları buluyoruz ve topluyoruz.

Binlerce yıl önce yaşamış ve on binlerce kilometre alana yayılmış medeniyetler arasındaki sayısız benzerliği nasıl açıklayabilirsiniz?

Dünya üzerindeki neredeyse tüm antik kültürler neden Piramitler inşa etmeye karar verdiler?

Peki neden bu kadar çok piramit benzeri yapılar var? Sanki neredeyse tüm eski medeniyetler aynı planı izliyormuş gibi. Sanki bir şekilde, antik kültürler binlerce yıl önce birbirine bağlıymış gibi.

En ilginç ve en akıl karıştıran esrarengizliklerinden biri, eskiden beri Medeniyet Beşiği olarak anılan Eski Mezopotamya’ya kadar uzanır; buradaki esrarengiz bir motif, birçok yazarın, araştırmacının, tıpkı bizim yaptığımız gibi, tarihi sorgulamasına neden olmuştur.

Antik Sümerler, Antik Anunnaki’yi ilginç motiflerle tasvir ettiler. Antik Sümer tanrılarında görülen en ilgi çekici iki nesne, neredeyse tüm tasvirlerde görülen ‘elde duran saat’ ve Tanrıların taşıdığı gizemli ‘çanta’ idi.

Meraklı bir şekilde eğer dünyayı Mezopotamya’dan Amerika’ya binlerce kilometre yol kat edersek, antik Maya, Aztekler ve diğer antik uygarlıkların tanrılarını tasvir ederken aynı motifi kullandığını göreceğiz.

Dahası, eğer Mısır’a seyahat edersek, Ankh sembolünün aynı zamanda tanrılar tarafından eski Mezopotamya ve Amerika’daki gizemli el çantası gibi dolaştığını göreceksiniz.

Neden Amerika, Mısır ve eski Mezopotamya’daki antik medeniyetler, tanrılarını ellerinde gizemli bir nesne taşırken tasvir ediyor? Amerika, Mısır ve Mezopotamya’daki tüm antik kültürlerin aynı ‘Tanrılar’ tarafından ziyaret edilmiş olması mümkün mü?

İlginçtir ki, Anunnaki ve sıradan insanlar arasında çok sayıda özellik belirgin farklılıklara işaret etse de, antik Anunnaki, neredeyse her zaman bir insan şeklinde tasvir edildi; antik Anunnaki, sahip olduğu Tanrısal yüz özelliklerini, büyük sakallar sayesinde her zaman iyi bir şekilde gizledi. Antik Sümerler tinselliklerini insani bir şekilde tasvir ettikleri gibi, antik Mısırlılar ve Amerika’daki farklı kültürler de aynı şeyi yapıyordu.

Buradaki açık soru, peki neden böyle? Antik kültürler – birbirlerinden binlerce kilometre uzak olmalarına rağmen – neden tanrılarını aynı şekilde tasvir ediyorlardı?

Ayrıca, antik Sümerler’in tanrılarında gizemli bir çanta taşıyan tanrı tasvirleri nasıl mümkün olabilir ve insanlar dünyanın diğer yarısında aynı şeyi nasıl yaptılar?

La Venta’daki arkeolojik bölgede, antik Mesoamerikan Tanrısı Quetzalcoatl’ı tasvir eden bir taş stel bulacaksınız; bu stele merakla baktığınızda antik Sümer tasvirlerinde gördüğünüz “çanta”yı söz konusu tanrı tasvirinin elinde bulunduğunu göreceksiniz.

Ancak merak ettiğimiz bu tasvir sadece Meksika’daki bu bölgede bulunmuyor. Eğer Tula’ya yolculuk edersek, – Teotihuacan’ın çöküşünden Tenochtitlan’ın yükselişi arasında Toltec İmparatorluğunun başkenti olan yüksek önemli bölgesel merkez – muazzam Atlantis heykellerini bulacağız ve daha yakından gözlemlersek, gizemli bir çantayı bir kez daha fark edeceğiz.

Türkiye’nin güneyindeki uzak bir tepeye, Göbekli Tepe’ye gidersek de aynı şeyi buluruz. Göbekli Tepe, gezegenimizdeki (en eski olmasa da) eski megalitik tapınaklardan biridir.

Orada, bir dizi halka haline getirilmiş karmaşık devasa taş sütunlar bulunur ki bunlar gezegenin üzerinde farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü dönemlerin binlerce yıllık hikâyesini anlatırken uzun boylu ve gururlu duruyorlar.

Büyük taşların yaklaşık 12.000 yıl önce neolitik avcı-toplayıcılar tarafından oyulmuş olduğuna inanılmaktadır; bununla birlikte, yeni kanıtlar şu gerçeğe işaret etmektedir:

Üç büyük taş çevreden oluşan gizemli tapınak, uzak geçmişte kasıtlı olarak bilinmeyen bir nedenle gömüldü. 13 yıllık kazı sonrasında, antik bölgeyi araştıran arkeologlar tek bir taş kesici aracı kurtarmayı başaramadılar.

Hiç kimse, şölen düzenlemek amacıyla yapılmamış olan, eski insanlığın gezegendeki bu en büyük taş eserlerinden bazılarını nasıl inşa ettiğini anlayamadı.

Tanrılar tarafından taşınan gizemli çantanın varlığı, bu iki kültürün gizemli bir şekilde birbirine bağlı olduğunu mu gösteriyor? Antik kültürler neden Tanrılar’ı gizemli bir çantayı taşırken tasvir ederlerdi? İçinde ne vardı?

Ve en önemlisi, gizemli çantanın dünyadaki farklı uygarlıklarda da olması nasıl mümkün olabilir?

Yoksa ana akıma mensup bilim insanlarının dediği gibi birbirlerine bağlı değiller mi? Antik Sümer’de tasvir edilen Antik Anunnaki ile eski Maya, Aztek, Toltek ve Olmec uygarlıklarını ziyaret eden Tanrılar aslında aynı varlık mı?

Bu gizemli çanta tasviri sizce ne anlama geliyor?

Bu üç bölgedeki -ve daha fazlası var- aynı olan tasvirlerin bir tesadüf olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tanrınların bütün antik uygarlıklar tarafından aynı şekilde tasvir edilmesinde neden nedir?

Kaynak: https://www.ancient-code.com/the-mystery-handbag-of-the-gods-depicted-in-sumer-america-and-gobekli-tepe/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.