Elektronik Sigara İle Normal Sigara Arasında ki Farklar

Elektronik Sigara İle Normal Sigara Arasında ki Farklar

Uzmanların sigarayı bırakma konusunda tavsiyesi olan elektronik sigaraların tüketimi her geçen gün daha fazla talep görmektedir.

Çünkü artık insanlar tütün sigarayı bırakmak için elektronik sigarayı tercih etmektedirler. Uzman önerileriyle tavsiye edilen elektronik sigaranın normal sigaralardan oldukça yararlı olduğu ve aralarında dev farklar olduğu bilinmektedir.

Elektronik sigaranın çevre dostu olmasından kaynaklıda çevreci insanlar tercih etmektedir. Aynı zamanda elektronik sigara cihazları hoş tat ve kokularıyla insanları cezbederek bir hobi haline gelmeyi başarmıştır.

Günümüzde birçok insan elektronik sigarayı hobi olarak kullanmaktadır. Hobi devam ederken bu bir alışkanlığa dönmektedir.

Elektronik sigara ve normal tütün sigara arasında ki büyük bir fark ise, normal sigara bir bağımlılıktır, elektronik sigara ise alışkanlık. Alışkanlıklar bırakılabilir fakat bağımlılığı köreltmek oldukça zordur.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasında ki Madde Farkları

Elektronik sigara ve normal tütün sigara arasında 4000den fazla madde farkı vardır. Normal tütün sigara içerisinde binlerce kanserojen madde bulundururken, elektronik sigarada sadece nikotin vardır.

Normal tütün sigaralar içerinde başlıca kanserojen maddeler şunlardır; motorlu araçların yapımında sıkça kullanılan kadmiyum ateşli maddesi, banyo ve mutfakların kireçli temizliklerinde kullanılan çok kuvvetli zehirleyici madde olan amonyak, ojelerin ve güçlü boyaların çıkarılması için kullanılan karbondioksitli madde aseton, roket ve uçak üretimlerinde kullanılan oldukça kuvvetli olan madde etanol, çeşitli zehirli ve yakıcı madde olan bütanlar.

Bunların yanı sıra haşere, büyük ve yırtıcı hayvanların etkisiz hale gelmesi için kullanılan patlayıcı madde hidrojen siyanür, naftalin maddeleri, oldukça kuvvetli olan ve farelerin zehri olarak bilinen arsenikle ve daha sayamadığımız 4000 çeşitten fazla zehirli, yakıcı ve kanserojen madde kullanılmaktadır.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasındaki Çevresel Farklar

Elektronik sigaralar ve normal tütün sigaralar arasında çok büyük çevresel farklarda vardır. Bunların başında duman ve buhar farkı gelmektedir.

Elektronik sigara cihazlarının atomizer yardımıyla ürettiği buhar, insan vücuduna zarar vermez.

Aynı zamanda bu buhar dışarıya çıktığında yok olur. İnsanlara ve çevreye duman gibi koku ve göz yakıcı madde üretmediğinden dolayı çevre dostudur diyebiliriz.

Normal sigaralarda üretilen duman, hem gözleri yakar bundan da önemlisi ciğerlere oldukça zarar verir.

Duman içerisinde bulundurduğu karbondioksitten dolayı tüm iç organlara zarar vermektedir.

Normal sigaranın dumanı çevreye hem fiziksel hem de biyolojik olarak zarar verir. Sevdiklerinizin yanında tükettiğiniz normal sigaralar onları pasif içici yapar.

kaynak: http://www.elektroniksigara.us.com/