Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri – biliyomuydun.com

Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri

Dünya 18 Aralık, 17:17'de eklendi

Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri

Yayımladığımız galerilerde genellikle dünyanın en güzel, en eğlenceli, en görülesi yerlerini sizlerle paylaşıyoruz. Ancak bu sefer farklı bir konuya yer vermeye karar verdik. Ve cehennem temalı eğlence parklarından yılanlarla kaplı adalara kadar dünyanın en korkunç yerlerini araştırdık.

Bu yerler arasında özellikle inşa edilmiş olanlar da var, tarih boyunca ev sahipliği yaptıkları olaylardan dolayı bir şekilde insanların gitmeye çekindikleri bir yere dönüşmüş olanlar da; İşte gidip görmek için cesaret gerektiren bazıları tehlikeli, bazıları ürkütücü, bazılarıysa sadece garip, dünyanın en korkunç yerleri:

Yılan Adası, Sao Paolo, Brezilya

Sao Paolo’ya 90 mil uzaklıkta olan bu ada, dünyanın en tehlikeli adası olarak biliniyor. Yılan Adası’nda metrekareye 1 ila 5 arası sayıda yılan düşüyor

Büyük Mavi Çukur, Belize

Belize açıklarındaki bu büyük deniz çukuru, 300 metrelik bir çapa ve 125 metre derinliğe sahip. Dünyanın en iyi dalış yerlerinden biri sayılan bu obruk, araştırmacıların dikkatini çekmeye devam ediyor

Pripyat, Ukrayna

1970’te kurulan ve 50,000 kişilik bir nüfusa ulaşan Pripyat şehri, Çernobil faciasının ardından boşaltılmıştı. Bugünse terk edilmiş mekanlarıyla bir hayalet şehir durumunda.

Sagada’da asılı duran tabutlar, Filipinler

Sagada’da yerel halk, binlerce yıllık bir gelenek gereği ölülerini kayalıklarda asılı duran tabutlarda saklıyor. Bu ise, bölgeyi ziyaret edenler için biraz ürkütücü bir manzara teşkil edebiliyor.

Taylor Buzulu, Antarktika

İçindeki mineraller nedeniyle kırmızı bir görüntüye sahip olan bu şelale, adeta bir suç mahallini andırıyor.

Veijo Rönkkönen Heykel Bahçesi, Parikkala, Finlandiya

Döneminin en ünlü heykeltraşlarından olan Veijo Rönkkönen, aynı zamanda bir münzeviydi ve eserlerini kimseye göstermeyip bahçesinde saklıyordu. Sanatçı bu şekilde davranarak ardında ilginç heykellerle dolu bir bahçe bıraktı.

Beelitz-Heilstätten Hospital, Beelitz, Almanya

1898-1930 yıllarında bir verem hastanesi olarak kullanılan bu yer, 1. Dünya Savaşı sırasında yaralıların tedavisi için de kullanılmıştı. Hatta burada yatanlardan biri de bacağından yaralanan Adolf Hitler’di

Capuchin Yeraltı Mezarları, Palermo, İtalya

Yeraltı mezarları Avrupa’da yaygın olsa da, 16. yüzyılda oluşturulan İtalya’daki bu mezarlık en korkunçları arasında. Mezarlığın sakinlerini ise genellikle dönemin en dindar insanları oluşturuyordu

Cehennem Kapısı, Ahal, Türkmenistan

1971 yılında bölgede petrol arayan Sovyet araştırmacılarının yanlışlıkla bir metan gazı rezervini açmaları sonucu yanmaya başlayan bu ateş, o günden beri sönmedi.

Gomantong Mağaraları, Borneo, Malezya

İçinde 2 milyon yarasayı barındıran bu mağaralar, yarasa dışkılarıyla kaplı olduğu için ziyaret edenlere biraz mide bulandırıcı bir gezi sunuyor.

Haç Tepesi, Litvanya

14. yüzyıldan beri halkın farklı nedenve dileklerle Haç diktiği bu tepe, Sovyet yönetimi tarafından 3 kere yıkılsa da tekrar inşa edilmiş.

Haw Par Villa, Singapur

77 yaşında bir “eğlence” parkı olan bu yer, 1000’den fazla ilginç heykele ev sahipliği yapıyor

Kuzey Yungas Yolu, Bolivya

61 km uzunluğundaki bu yol, yüksekliği nedeniyle dünyanın en tehlikeli yollarından

Nagoro, Japonya

Kuklalar Köyü olarak da bilinen bu köyü ilginç kılan şey, yerel halktan bir kadının ölen herkes için bir kukla yapmasıyla olmuş. Şu an köyün farklı yerlerinde toplam 350 kukla bulunuyor.

kaynak: https://www.uplifers.com/ 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.