İnternetten Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır? – biliyomuydun.com

İnternetten Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Seyahat 27 Aralık, 19:44'de eklendi

İnternetten Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Teknoloji geliştikçe her geçen internetten yapılan alışverişler çoğalıyor ve insanlar için internetten online alışverişe sadık markalar ile güven aşılanıyor.

Bu markalar içerisinde seyahat sektöründe en çok tercih edilen bir markadan online otobüs bileti nasıl satın alınır onu anlatacağım.

Sık seyahat ettiğim için İstanbul Esenler’den Ankara Aşti’ye giderken bileti nasıl satın aldığımı ve kampanyalardan nasıl yararlandığımı görebilirsiniz.

Terminale veya herhangi bir yazıhaneye gitmeye gerek kalmadan bulunduğum yerde bilgisayarımdan veya cep telefonumdan biletimi online alıyor, kampanyalardan da yararlanarak en uygun fiyata satın alıyorum. Hadi başlayalım!

  1. Adım: https://www.biletall.com/ Sitesine giriyoruz ve aşağıdaki gibi bilet arama ekranında gitmek istediğim yerleri seçiyorum. İstanbul Avrupa (Esenler) – Ankara (Aşti) seçip Otobüs Bileti Bul butonuna tıklıyorum.

  1. Adım: Açılan ekranda seferlerden benim için en uygun saati, firmayı, fiyatı karşılaştırma yaparak (sistemin en güzel ve önemli özelliği bu zaten) istediğim sefer ile koltuğu seçiyorum.

 

 

  1. Adım: İleri tarihlerde rezervasyon yapıp, daha sonra satın almaya çevirebiliyoruz bir güzellikte burada. Ben satın alma işlemi yapacağım için Satın AL diyerek satın alma adımına geçiyorum. Aşağıdaki ekranda yolcu, ödeme bilgileri ve kullanacaksam eğer kampanyalara göz atıp bana uygun bir kampanya seçtikten sonra biletimi satın alıyorum. Aldığım biletlerde Hopi ve Bilet Al ‘ın otobüs bileti için yaptığı kampanyalardan yararlanarak 5 TL veya 10 TL civarında indirimden yararlanıyorum.

 

  1. Adım: Tüm işlem bu kadar! Satın alma işleminin ardından bilet çıktısı karşınıza açılıyor ve telefonunuza SMS, mailinize de bilet çıktısının bir kopyası gönderiliyor. Bilet çıktısını isterseniz yazıcınızdan yazdırabiliyor veya pdf olarak bilgisayarınıza/telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Sonuç olarak 2018 yılına giriyoruz, teknolojinin çok geliştiğini ve gelişmeye devam ettiğini düşünür isek otogarlarda ve yazıhanelerde sürünmeyin. Diğer yazılarımda da bahsettiğim gibi teknolojinin nimetlerinden her noktada faydalanmak gerekir. Sağlıcakla kalın!

kaynak: https://www.biletall.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.