Tinder’da en çekici bulunan spor bilin bakalım neymiş? – biliyomuydun.com

Tinder’da en çekici bulunan spor bilin bakalım neymiş?

Teknoloji 10 Ocak, 06:00'de eklendi

Popüler çöpçatan uygulaması Tinder’da profilinde ragbi oynadığını belirten erkek kullanıcıların daha çekici bulunduğu ortaya çıktı.

Aşk ve entrika dünyasında birçoğumuz vefasız ve zalım olabiliyoruz.

Çöpçatanlık uygulamalarında beğendiğimiz ve beğenmediğimiz profilleri sağa sola fırlatıyor ve seçenek bolluğundan ne yapacağımızı zaman zaman şaşırıyoruz.

Yapılan bir araştırma ise Tinder gibi çöpçatanlık uygulamalarında sağa sürüklenme ihtimalini artıran ilginç bir detayın ortaya çıkmasını sağladı. Buna göre profilinde ragbi oynadığını belirten erkek profillerin tercih edilme oranı son derece yüksek.

Araştırma adına açılan bir profil sürekli olarak güncellendi ve her bir profil birkaç gün boyunca 200 kişi ile sağlı sollu iletişim sağladı.

Ragbi sporu oynadığını yazan profil diğer profillere oranla daha çok beğenilme rakamına ulaştı.

Profilinde spor yaptığına dair bilgi bulunmayan erkek kullanıcıların mesaj alma oranı yüzde 57 ‘yken sporla ilgilendiğini yazan erkek profillerde bu oran yüzde 94.2 seviyelerinde oldu.

En çok ilgi gören ragbi sporunu, halter ve golf takip etti.

Kadın profillerde ise dans yazmak erkekler tarafından en çekici bulunan özellik oldu. Hakkında bölümüne dans yazan kadın profil, 200 eşleşmeden 118’ini başarılı sonuçlandırdı.

Kadınlarda dansı halter ve jimnastik takip etse de ragbi oynayan kadın profili erkekler tarafından 200’de 74 eşleşme ile pek de çekici bulunmadı.

Ragbi ülkemizde çok fazla bilinen bir spor değil. Futbolda olduğu gibi iki takım bulunuyor fakat futboldan farklı olarak topa elle müdahale etmek serbest. Ayrıca ragbi futbola nazaran daha sert bir spor olarak da biliniyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/tinder-da-en-cekici-bulunan-spor-ragbi-oldu-mola-6544/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.