New York’ta metroyu çıplaklar bastı – biliyomuydun.com

New York’ta metroyu çıplaklar bastı

Dünya 10 Ocak, 11:23'de eklendi

ABD’de geleneksel ‘Pantolonsuz Metro Yolculuğu’ etkinliğinin 17’incisi gerçekleştirildi. ‘Improve Everywhere’ grubunca New York’ta düzenlenmeye başlanan ve dünya genelinde onlarca kente yayılan etkinlik bu yıl da yoğun ilgi gördü.

New York’ta eksi 10 derece soğuğa aldırmayan eylemciler, etkinlikten haberi olmayanların şaşkın bakışları altında metroda pantolonlarını çıkarmaya başladı. Yolculuklarını yarı çıplak şekilde sürdüren çıplak eylemciler, daha önce belirlenen istasyonlarda inip başka trenlere binerek daha çok insanın dikkatini çekti.

Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens semtlerinde, New York’u etkisi altına alan soğuk havaya aldırmadan değişik meydanlarda buluşan gönüllüler, gruplar halinde değişik metro hatlarına bindikten sonra yolcuların şaşkın bakışları altında pantolonlarını çıkarıp çantalarına yerleştirdi.

Yarı çıplak eylemciler, olağandışı hiçbir şey yokmuş gibi davranırken, eylemden haberi olmayan yolcular ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

PANTOLONUMU GİYMEYİ UNUTTUM’

Eylemciler, kendilerine yöneltilen sorulara, “Pantolonumu giymeyi unuttum” “Küresel ısınmayı protesto ediyorum”, “pantolonum ıslandı, çok üşüdüm, çıkardım” gibi ilginç ve esprili yanıtlar verdi.

New York metrosunda 2 saati aşkın süre iç çamaşırı ile yolculuk eden pantolonsuz eylemcilerin gösterisi Union Meydanı’nda sona erdi.

Metrodan çıktıktan kara ve soğuğa aldırmadan şehrin göbeğinde iç çamaşırları ile dolaşmayı sürdüren eylemciler, daha sonra sözleştikleri barlarda buluşarak eylemlerine devam etti.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/new-york-ta-metroyu-ciplaklar-basti-new-york-ta-pantolonsuz-metro-yolculugu-fotograflihaberi-1369660-2

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.