Meme Estetiği – biliyomuydun.com

Meme Estetiği

Sağlık 16 Ocak, 21:08'de eklendi

Meme Estetiği

Günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik müdahalelerin başında meme estetiği gelmektedir. Kadınlar dik ve dolgun göğüslere sahip olmak ister, bu sebeple sıklıkla bu yönteme başvurarak istedikleri görüntüyü elde edebilirler.

Genetik sebeplere bağlı olarak vücut yapısına uygun olmayan memeler kişileri mutsuz edebilir, bunun yanı sıra yaşlanma, doğum sonrası sarkmalar, kilo alıp vermeye bağlı deformasyon sebebiyle meme estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Dr. Leyla Arvas meme estetiği ile yaşanılan sorunlara çözüm sunulduğunu belirtmektedir. Estetik operasyonların başında gelen meme estetiği ile sarkan göğüsler toparlanabilmekte, küçük memeler istenilen ölçülerde büyütülmekte, kanser sonucu kaybedilen göğüsün tekrar kazanılması sağlanmaktadır.

Meme estetiği ile yapılan değişiklikler kişilerin mutlu olmasını ve özgüven kazanmasına fayda sağlamaktadır.

Meme estetiği olarak yapılan küçültme ameliyatlarında fazla yağ dokusu alınarak küçülme sağlanır, büyütme ameliyatlarında ise, vücut ölçülerine oranla belirlenen boyutta silikon ya da protezle meme büyütme sağlanır.

Estetik sonrasında sonuçlar hemen görülmekte olup, oluşan ödemin vücuttan atılması 1 seneyi bulabilmektedir, kesin sonuç bu zaman gözlemlenmektedir.

Meme estetiği sonrasında yaklaşık 1 ay kadar süreyle doktorun belirttiği korse kullanılmalıdır. Emzirme döneminde meme estetiği önerilmemektedir, emzirme sonrasında 1 yıl kadar bekleyip bu operasyonu sonra yaptırmakta fayda vardır.

Meme estetiği hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bir operasyondur. Erkeklerin tercih etme sebebi jinekomasti hastalığından kaynaklanmaktadır.

Testesteron hormonun azalmasından kaynaklı meme büyümesi olan erkekler estetik müdahale ile göğüslerini normal boyutlara gelmesi için bu yönteme başvurmaktadırlar.

Dolgun göğüsler için ya da olduğundan büyük olan göğüslerin küçültülmesi için meme estetiği ile istediğiniz görünüme ve sağlığa kavuşabilirsiniz.

Özellikle büyük ve sarkık göğüsler zamanla boyun ve sırt ağrılarına sebep olduğu için bir sağlık sorunu haline gelmektedir, meme estetiği ile hem güzelleşmek hem de sağlığa kavuşmak mümkündür.

Kaynak : http://www.drleylaarvas.com/meme-estetigi.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.