Orta Çağda İnsanların İnandığı 15 Çılgın Şey – biliyomuydun.com

Orta Çağda İnsanların İnandığı 15 Çılgın Şey

Dünya 20 Ocak, 18:48'de eklendi

Bugünün imkanları ile Orta çağa bakınca O zamanlarda insanların inandıkları bazı fikirler ve eylemler gerçekten inanılamayacak kadar ilginç ve çılgın. iyi okumalar.

#1 Spermlerin içinde küçük insanlar var

Evet, 17. ve 18. yüzyıllarda, bilim adamlarının gerçekten düşünceleri bu şekilde! Her spermin içinde küçük bir çocuk olduğunu düşünüyorlardı ve Bundan daha garibi ise, her bebeğin zaten oluşmuş olduğunu ve kadının yapacağı tek şeyin onu rahminde büyütmek olduğunu düşünüyorlardı. Ve kadınlar sadece “kuluçka makineleri” olarak görülüyordu.

Onlara göre Hayatın kökeni kadın bedeninde bir yerdeydi ve erkek sperminin işi hayatı uyandırmaktı.

#2 Titivillus

Ortaçağ’da keşişler “baskı makineleri veya matbaa” olarak görev yapıyorlardı. Yüzlerce kitabı el ile yeniden yazmak zorunda kaldılar. Bazen hata yaptıklarından şüphe yok. Anlaşılan, hataları itiraf etmek istemediler ve bu yüzden Titivillus adlı özel bir iblis oluşturdular.

Onlar, Yapılan hataları Titivillus’un bir çuvala topladığını ve böylece rahibin ölümünden sonra şeytanın hataları onların önüne sereceği ve cennette girme şansını azaltabileceğini iddia ettiler.

#3 Kalp, kişiden ayrı olarak gömülüyordu

Ölmüş bir vücudu başka bir ülkeye taşımak geçmişte hiçte kolay değildi. Peki birisi, ölmeden önce sizden kendisi için önemli ve uzak bir yerde gömülmesini istediğinde ne yapmanız gerekirdi? 10. yüzyılda, insanlar bu kişilerin kalpleri gömülmek istedikleri uzak bir yere götürmek gibi ilginç bir fikir bulmuşlardı.
Bunu sadece zenginler karşılayabiliyordu. Bunu yapan insanlar arasında Anne Boleyn, I Richard ve Frédéric Chopin var.

#4 Hayvanlar yargılanabiliyordu

Geçmişte hayvanlar bile suçlu olabilirdi. Gerçek bir avukat ve bir hakimle mahkemeye çıkarılabilirler Hapishaneye alınıp cezalandırılabilirler.

Bir zamanlar Lozan’da, bir tırtıl mahkemeye çağrıldı çünkü bahçedeki bazı bitkileri yiyorlardı. Tabi Ortaya çıkmadılar. Daha sonra tırtılların kasabayı terk etmesi emredildi ?

Kediler, özellikle şeytanın işini yapıyor olduğu düşünüldüğünden, sıklıkla idam edildi. Bu, kedilerin popülasyonunda belirgin bir düşüşe neden oldu, bu durum vebanın Avrupa’da yaygınlaşmasında gerçek bir suçlu olan kemirgenlerin sayısının artmasına sebep oldu!

#5 Pasifik Okyanusunda büyük bir kıta vardı.

Uzun zaman önce, farklı uluslar, Pasifik Okyanusunun ortasında batmış eski bir kıtanın olduğuna inanıyorlardı. Buna farklı isimler takılmıştı: Pacifida, Mu veya Lemurya.

#6 Bir gladyatör kanı epilepsiyi tedavi edebilir

Antik Roma Gladyatörleri, Yapılan mücadelelerde verdikleri kurbanların tanrı huzurunda kendilerine güç ve direnç kazandırdığına inanılıyordu. İnsanlar bu yüzden savaşçıların kanının mucizevi etkilere sahip olduğuna inandılar. ve hastaları iyileştirmek için onların kanını içmekte bir sakınca görmediler.

#7 Cadılar erkek cinsel organını evcil hayvan gibi tutuyordu

Bu durum bir hikayeye dayanıyor; Ünlü “Malleus Maleficarum” da cadıların erkek cinsel organlarını çaldığı ve evcil hayvanmış gibi iletişim kurduğu söylenir. Hatta Onları yuvalara koyup beslemişler.

En garip şey ise, Cadıların ilgilendiği hastaların aniden bazı organlarının kaybolduğunu hissedince ortaya çıkmasına dayanıyor olmasıdır. Ortaçağ’da cadıların suçlanmaları şaşılacak bir şey değil.

Kaynak: http://bugunbuldum.com/orta-cagda-insanlarin-inandigi-15-cilgin-sey/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.