Kim Jong-un idam ettirdiği kişiler etkinliklerde görülünce Kuzey Kore karıştı – biliyomuydun.com

Kim Jong-un idam ettirdiği kişiler etkinliklerde görülünce Kuzey Kore karıştı

Dünya 23 Ocak, 14:13'de eklendi

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un yakın çevresindeki asker ve bürokratlara yönelik acımasız cezalar uyguladığına dair iddialara bir yenisi daha eklendi. Ancak uluslararası basında büyük yankı bulan bu haberler diğerlerine hiç benzemiyor…

Russia Today’in haberine göre; Kim Jong-Un’un uluslararası medya tarafından da yakın takibe alınan idam cezaları bu kez ilginç bir sonla basına yansıdı.

Kuzey Kore’de pop yıldızı olan Hyon Song-wol bunlardan biri.

Ülkenin ünlü isimlerinden Hyon Song-wol, 2014 yılında şarkıcılar, müzisyenler ve dansçılardan oluşan ve hükümet politikalarına ters düştükleri iddia edilen bir ekip kurma suçundan idam edilmişti.

Hyon Song-wol’ün bir süre Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile ilişki yaşadığı, ve ikilinin seks görüntülerini de kaydettiği için idam cezasına çarptırıldığı öne sürülmüştü.

Yine daha önce idam edildiği öne sürülen isimlerden Kuzey Kore ordusu generallerinden Ri Yong Gil de ‘gücü kötüye kullanmak, itaatsizlik ve yolsuzluk’ suçlamalarıyla ölüme götürülmüştü.

Ancak öldüğü zannedilen bu iki ismin de yakın zamanda medyaya yansıyan görüntülerinin ortaya çıkması Kuzey Kore’yi karıştırdı.

Güney Kore istihbarat servisi tarafından da öldüğü onaylanan iki isim geçtiğimiz haftalarda önemli etkinliklere katıldı.

Uluslararası medya, fotoğrafları paylaşırken ‘Kuzey Kore’nin zombileri’ başlığını kullandı. Kim Jong-Un, daha önce de akrabalarını ve ülkenin önemli askeri figürlerini idam cezasına çarptırmıştı.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/kim-jong-un-idam-ettirdigi-kisiler-etkinliklerde-gorulunce-kuzey-kore-karisti-fotograflihaberi-1374316-8

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.