Libidonuzu düşüren 8 neden – biliyomuydun.com

Libidonuzu düşüren 8 neden

Dünya 23 Ocak, 14:27'de eklendi

Libido düşüklüğü cinsel hayatı olumsuz etkileyen ve ilişkilerde mutsuzluk kaynağı olan en önemli problemlerden biri. Bu soruna nelerin neden olabileceğini ve çözüm önerilerini sizler için listeledik…

1 Eşinizin performansının iyi olmaması

30’lu yaşlarının ortasında bulunan kadınların birçoğu eşlerininçok iyi bir baba olmalarına rağmen yatakta iyi olmadıklarını itiraf ediyorlar. Siz de böyle bir durumdan şikayetçiyseniz eşinize isteklerinizi açıkça söyleyip bu konuda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmalısınız.

2 Doğum kontrol hapları

2016’da Sexual Medicine gazetesinde yapılan bir çalışma doğum kontrol haplarının uzun süreli ilişkide bulunan çiftlerde libido için zararlı olduğunu ortaya çıkardı.

3 Çiftler arasında kırgınlık

İlişkinizle ilgili huzursuzluklarınız varsa ya da eşinize kırgınsanız libidonuz da bundan kötü etkilenecektir. Sorunlarınızı açık yüreklilikle tartışıp yatak odasına eski heyecanı geri getirmek için çaba göstermelisiniz.

4 Vücudunuz hakkında iyi hissetmiyor olmak

Vücudunuzla barışık olmamanız ya da bu konuda eşinizden ya da dışarıdan gelen gelen tepkiler sizi cinsellikten uzaklaştırabilir. Bedeninizi sevip kendinizi olduğunuz gibi kabullenmeye, bu konuda gerekirse destek almaya çalışmalısınız.

5 Bazı hastalıklar ve kullanılan ilaçlar

Tiroid bozukluğu gibi bazı hastalıklar ve bunların tedavisinde kullanılan ilaçlar cinsel isteğinizin azalmasına sebep olabilir.
6 Kısa aralıklarla eş değiştirmek

Sürekli eş değiştirmek ilişkilerle ilgili bastırdığınız bir probleminiz olduğuna işaret edebilir. Bu tür bastırılmışlıklar da bir süre sonra libidonuzda düşüşe sebep olur.

7 Kıskançlık

Eşinizin sürekli karşı cinsle ilgileniyor olması sizi ondan duygusal olarak olduğu kadar cinsel anlamda da uzaklaştırabilir. Ona bu konudaki rahatsızlığınızı ve bu durumun cinsel isteğini azalttığını açıkça belirtin.

8 Uzun süreli ilişkiler

Yolun sonuna doğru bütün ilişkiler yıpranır. Uzun süreli ilişkilerde yeniliklere açık olmak, heyecanlı fikirleri yatak odası oyunlarına dönüştürmek hem ilişkinize hem de libidonuza iyi gelecektir.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/libidonuzu-dusuren-8-neden-fotograflihaberi-1372670-8

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.