Mezarından çıkarılan ölü rahip gülümsedi – biliyomuydun.com

Mezarından çıkarılan ölü rahip gülümsedi

Dünya 24 Ocak, 22:20'de eklendi

16 Kasım 2017’de hayatını kaybeden ünlü budist rahip Luang Phor Pian’ın ölü bedeni dini merasim için mezarından çıkarıldı. 2 ay önce ölen budist rahibin yüzündeki gülümseme herkesi hayretler içinde bıraktı.

Ölü adamı mezarından çıkarıp neden dini tören yaparsın? Bir de o adam gülümserse hiç mi korkmazsın? Eğer siz de şu an bu soruları sormaya başladıysanız yalnız değilsiniz.

Geçtiğimiz yıl 16 Kasım tarihinde Tayland’ın Bangkok kentinde 92 yaşında hayatını kaybeden budist rahip Luang Phor Pian’in cesedi, dini bir tören için mezarından çıkarıldı.

Aslen Kamboçyalı olan ve bedeni Tayland’ta yer alan Lopburi kentine defnedilen rahibin yüzündeki gülümseme herkesi şaşkına çevirdi.

Kalabalıklar arasında taşınan rahibin yüzündeki gülümsemeye birçok kişi inanamadı. Ayin için tapınağa gelenler rahibin gülümseyen yüzünün fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı.

Rahibin mezardan çıkarılmasının asıl sebebi ise dini törenle beraber rahibe giydirilecek yeni bir cübbe.

Luang Phor Pian bedeninin hiç bozulmaması ve sanki 36 saat önce ölen bir insan gibi görünmesi de rahibin nirvanaya ulaştığının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Rahibin muritleri, ölümünün 100’üncü gününe kadar onun için dua edecek ve ardından son defa toprağa gömecek.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/mezarindan-cikarilan-olu-rahip-gulumsedi-mola-6779/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.