Yoğun Kar, Samsun-Ankara Yolunu Trafiğe Kapattı! Sürücüler Yolda Kaldı – biliyomuydun.com

Yoğun Kar, Samsun-Ankara Yolunu Trafiğe Kapattı! Sürücüler Yolda Kaldı

Yaşam 26 Ocak, 08:54'de eklendi

Samsun’da dün geceden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı, Samsun-Ankara karayolunun ulaşıma kapanmasına yol açtı. Saatlerce mahsur kalan sürücüler, yolun yeniden açılmasıyla rahat nefes aldı.

Samsun’da geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı, Samsun- Ankara karayolunun bir süreliğine trafiğe kapanmasına yol açtı.

KAR YAĞIŞI HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Samsun’da kar yağışı dün geceden bu yana etkili olmaya başladı. Saat 08.00’den sonra etkisini iyice artıran kar yağışı, özellikle şehrin üst kesimlerimde hayatı olumsuz etkiledi. Samsun-Ankara yolu Çakallı mevkisinde araçlar yolda gitmekte zorluk çekerken, bazı TIR ve araçlar da yoldan çıktı. Yolun karla kapla olması nedeniyle hareket edemeyen araçlar, uzun kuyruklar oluşturarak yolun açılmasını bekledi.

SÜRÜCÜLER YOLDA KALDI

Yolda kalan şoförler, Giresun’dan Samsun istikametine kadar kar yağışı olmasına rağmen, Samsun-Ankara yolunun aşırı kar yağışından dolayı tıkandığını söylediler. Kar nedeniyle yolda kalan bazı sürücüler araçlarında beklemeyi tercih ederken bazı sürücüler ise araçlarından dışarı çıkarak sosyal medya hesaplarından yaptıkları canlı yayınlar ile kar yağışı hakkında diğer sürücülere bilgi verdiler. Tıkanan ve kilometrelerce araç kuyruğu oluşan yol, yolda kalan araçların kenara çekilmesiyle trafiğe açıldı.

YARIN DA ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre kar yağışı yarın da etkili olacak.

Kaynak: https://www.haberler.com/yogun-kar-samsun-ankara-yolunu-trafige-kapatti-10493213-haberi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.