Fabrika patronu: Fabrikamdan istediğiniz kadar işçiyi Afrin operasyonuna götürebilirsiniz

Ankara’da Polatlı Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrika sahibi, POS yönetimine bir açıklamada bulundu

Fabrika patronu: Fabrikamdan istediğiniz kadar işçiyi Afrin operasyonuna götürebilirsiniz
Ankara Polatlı Organize Sanayi (POS) işçileri, TSK tarafından Suriye’nin Afrin bölgesine başlatılan harekâtla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Evrensel’den Ayhan Aydoğan’ın haberine göre; Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrika sahibinin POS yönetimine, “Benim fabrikamdan istediğiniz kadar işçiyi operasyona götürebilirsiniz, döndüklerinde tekrar koşulsuz şartsız işe alacağım” şeklinde bir faks çektiği iddia edildi.

‘Fabrikamdan istediğiniz kadar işçiyi operasyona götürebilirsiniz’
POS’ta çalışan bir işçi, çalıştığı fabrikada patronun POS yönetimine,“Benim fabrikamdan istediğiniz kadar işçiyi operasyona götürebilirsiniz, döndüklerinde tekrar koşulsuz şartsız işe alacağım” diye bir faks çektiğini ve tüm organize sanayinde böyle bir kampanya başlatılmasını talep ettiğini söyledi.

İşçiler özellikle 15 Temmuz sonrası tüm patronların ihale kapmak için organize sanayi yönetimine “Ben daha çok ülkeme sahip çıkıyorum” yarışına girdiklerini belirtti. Hatta geçen sene 15 Temmuz’da halı saha turnuvası yapıldığını, normalde 20 takımın katıldığı turnuvaya, “Katılmazsak terörist derler” diye 150’ye yakın takımın katıldığını, hatta 7 kişiyi bulamayan atölyelerin sırf “Terörist derler ihale alamayız” diye maça 5 kişi çıktıklarını anlattı.

Kaynak: https://gazeteyolculuk.net/fabrika-patronu-fabrikamdan-istediginiz-kadar-isciyi-afrin-operasyonuna-goturebilirsiniz