ABD, Irak’ta İcat Etti – biliyomuydun.com

ABD, Irak’ta İcat Etti

Politika 26 Ocak, 14:26'de eklendi

Afrin’de terör örgütü YPG’nin kullandığı beton blokların şifrelerini açıklayan Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, “İşgal kulelerini Irak”ta ABD’liler icat etti.” dedi.

Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, PKK/PYD-YPG’nin Afrin’deki beton mevzilerinin, kulelerinin şifrelerini yazdı. Ağar’ın verdiği bilgilere göre, daire şeklinde, lego gibi üst üste yapılan ABD’lilerin Irak’ta icat ettiği “işgal kuleleri”, Afrin’de terör örgütü tarafından kullanılıyor. Her bir kule önceden betondan döküldüğü için vinçle ancak 2-3 saatte kurulabiliyor. Kuleler arasında da U şeklinde beton hendekler bulunuyor. Teröristler iki kule arasında motosiklet ya da mobiletle gidebiliyor.

BU KULELERİN BİLİNEN ADI: İŞGAL KULELERİ

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, sosyal medya hesabından terör örgütü PKK-YPG’nin savunma amaçlı kullandığı lego şeklindeki beton bloklarla ilgili açıklamada bulundu.

Ağar sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“Daire şeklinde-lego gibi- üst-üste geçirilerek yapılmış. Bu modüler yapı, kulelerin çok kısa sürede inşa edilmelerini sağlıyor. İlk işgal zamanında Irak’ta görüldü. “Bu kulelerin bilinen adı: İşgal kuleleri!”

AMERİKALAR İCAT ETTİ, AFRİN’DE PKK KULLANIYOR

Amerikalılar icat etti, şimdi Afrin’de PKK da kullanıyor. Kulelerde önceden hazırlanan mazgallar var ve bu mazgallardan tanksavarlar dahil her türlü silah ateşlenebiliyor. Kulelerin içine yine önceden hazırlanan merdivenleri vinçle tepeden koymuşlar. Toprak tabana yaklaşık 1,5-2 metrelik bir lego yerleştirip yanlardan toprakla beslemişler ve üzerine yine 1 veya 2 parça koyarak inşa etmişler.

“HENDEKLER İÇİNDE MOTOSİKLETLE GEZEBİLİYORLAR”

Tüm parçalar önceden imal edildiği için kulelerin vinçle kurulmaları yaklaşık 2-3 saat. Kuleler ve mevziler arası 600-700 metrelik beton hendekler var. Hendek betonları yine U profil. Önceden imal. Bu hendeklerin içinde motosikletle yada mobiletle gidilebiliyor. Türk Askeri geçen Mayıs’tan beri bu tahkimatı Obüs ve ÇNRA’larla vurmuş. Bir kısmı zarar görmüş, bir kısmı ayakta kalmış.


TERÖRİSTLERİN HENDEKLERİ

Ağar, teröristlerin hazırladığı hendeklerle ilgili de şu bilgileri paylaşıyor: Bu bölgede doğudan batıya uzanan hendekler topraktan kazılmış. Kuleler ve mevziiler arası 600-700 metrelik beton hendekler var. Hendek betonları yine U profil. Önceden imal. Bu hendeklerin içinde motorsikle yada mobiletle gidilebiliyor. Türk Askeri geçen Mayıs’tan beri bu tahkimatı Obüs ve ÇNRA’larla vurmuş. Bir kısmı zarar görmüş, bir kısmı ayakta kalmış. Modüler olduğu için, yıpranan bölümleri değiştirme olanakları var.

ALMAN MÜHENDİS İDDİASI

Ağar, teröristlerin Kandil ve buradaki beton koruganları, hendekleri yapmayı Alman mühendislerden öğrendiği iddiasını dile getirdi.

Kaynak: https://www.haberler.com/abdullah-agar-beton-bloklarin-sifrelerini-acikladi-10497725-haberi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.