Masör Okan İle Profesyonel Masaj Teknikleri – biliyomuydun.com

Masör Okan İle Profesyonel Masaj Teknikleri

Sağlık 26 Ocak, 18:52'de eklendi

Masör Okan İle Profesyonel Masaj Teknikleri

Türkiyenin bir çok ilinde ve özellikle şu an İstanbul bölgesinde uzun yıllar masörlük hizmeti veren masör okan, masaj hakkında sıkça sorulan soruları bizler için yanıtladı. Özellikle masajın insan saglıgı üzerindeki etkisi ve profesyonel masaj teknikleri, masör okan ile bu yazı dizimizde.

Masaj genel olarak insanlar tarafından kişileri rahatlatan, yorgunluğu üstlerinden söküp atan bir nevi tedavi yöntemi olarak biliniyor.

Ancak sadece bu kadarla da kalmıyor masaj. Aslında doğru uygulandığı taktirde pek çok duruma iyi gelmekle birlikte ufak bir yanlış dokunuş ya da yanlış hareket ise pek çok fiziksel sorunları ortaya çıkarabilmekte. Bu nedenle oldukça dikkat edilmesi gereklidir masaj yaparken ya da yaptırırken.

Masaj Çeşitleri

Aslında bu masaj türlerinde tek bir çeşit yok. Pek çok masaj türünün bulunduğu görülebilmekte. Masaj türleri genel olarak fiziksel şekilde yapışlardan ve masajın geldiği coğrafi kökenden isimlendiriliyor.

Bu masajlardan ilki klasik masaj olarak geçmekte ve bir diğer ismi de İsveç masajı. Masajın belirtilerine göre amacı gevşeme ve güne zinde başlamak için herkes tarafından uygulanabilecek bir tür. Bunun haricinde Thai masajı bulunuyor.

Bu masaj da Hint yoga ve Çin’in geleneklerinden gelen bir masaj türüdür. Diğer masaj türlerine bakıldığında Arometerapi masajı, refleksoloji masajı, baş boyun omuz masajı, shiatsu masajı gibi masaj türleri de var. Bu masaj türleri kimi zaman da uygulandıkları bölgeye özgü olarak isimlendirilmiş.

Masaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Aslında masaj vücudun fiziksel olarak zinde olmasını ve fiziksel bazı sorunlardan kurtulmak amacıyla yapılsa da bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle uygulanan bölgeye hakim olmak birinci kural olarak söylenebilir.

Çünkü ani bir hareket ya da milimetrelik olarak tabir edilebilecek hatalar kişilerin felç kalma durumuna kadar etkilenebilecekleri zararlar arasında. Bu nedenle aslında masaj yaparken ya da yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta o konuda ve o bölgeye uzman olmak, uzman olan bir kişiye yaptırmaktır.

Profesyonel Masaj Kimler Tarafından Yapılıyor

Masajlar kişilere bilindiği üzere masör ve masözler tarafından yapılmakta. Hizmet veren kuruluşta ise profesyonel masaj hizmetlerinin alınabilmesi için bazı durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikli olarak MEB onaylı bir sertifikası bulunması gerekiyor masaj hizmeti veren merkezin.

Bunun haricinde hijyen eğitiminden yaptığı iş konusunda yer alan eğitim düzeyine kadar pek çok noktada kendini ispatlamış yerlerde masaj yaptırmak en doğrusu. Son olarak referans durumundan bahsedilebilir.

Referans durumu ve hizmetin veriliş süresi oldukça önemli bir noktadır. Uzman kişilerin olup olmadığını bu noktalara dikkat ederek bulabilmek böylelikle mümkün.

Masajın İyi Yanları Nelerdir

Profesyonel kimseler tarafından alınan masaj tedavisi aslında fiziksel olarak pek çok bölgeye faydalı olduğu gibi ruhsal olarak da psikolojik şekilde kişilere rahatlatmaktadır. Faydaları yorgunluğu önlemesiyle ve gidermesiyle başlamaktadır.

Bunun haricinde düzenli bir şekilde yaptırıldığı sürece fazla kilolardan kurtulma avantajları da bulunuyor. Uykusuzluk ve kabızlık gibi çeşitli rahatsızlıklara da profesyonel bir şekilde uygulanması durumunda bu destekleyici tedavi yöntemi oldukça iyi gelebilmektedir. Yani profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi durumunda pek çok faydasından söz edilebiliyor.

Masör okan hakkında ayrıntılı bilgi almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz; https://www.masorokan.com/

kaynak: https://www.masorokan.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.