Ailelerin Ulaşamadığı Çocuklar, Kamp Çadırında Uyurken Bulundu – biliyomuydun.com

Ailelerin Ulaşamadığı Çocuklar, Kamp Çadırında Uyurken Bulundu

Genel 28 Ocak, 14:02'de eklendi

Konya’da sınav sonrası kampa giden öğrencilere ulaşamayan aileleri polisten yardım istedi. Polis, öğrencileri kamp yerinde çadırda uyurken bulup ailelerine teslim etti.

Konya’da sınav sonrası kendilerini ödüllendirmek için kampa giden öğrencilere ulaşamayan aileleri polisten yardım istedi. Gençler arazide çadır içerisinde uyurken bulundu.

SINAV SONRASI KAMP YAPMAK İSTEDİLER

Girdikleri hafızlık sınavında başarılı olan 6 lise öğrencisi, sınav sonucunun açıklanmasının ardından kendilerine ödül için kamp yapmaya karar verdi. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra ailelerinden “Kamp yapacağız ama orada camide kalacağız” diyerek izin alan öğrenciler, sabah erken saatlerde belirledikleri kamp bölgesine gitmek için yola çıktı.

ÇADIRDA BULUNDULAR

Bölgede telefonları çekmeyen 6 öğrenciye ulaşamayan aileleri, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri, ailelerin ifadeleri doğrultusunda çevredeki güvenlik kameralarını izledikten sonra hava şartları nedeniyle AFAD ekiplerinden destek aldı.

Genç öğrencilerin gidiş istikametinde yaklaşık 2 saatlik arama çalışması sonucunda çadırlara ulaşıldı.

“ELHAMDÜLİLLAH İYİYİZ NEDEN SIKINTI YAPTINIZ?”

Gençler, kendilerini çadır içerisinde uyurken bulan ekiplerin, “İyisiniz değil mi” sorusuna, “Elhamdülillah iyiyiz ama neden bu kadar sıkıntı yaptınız anlamadık” diyerek cevap verdi.

“MALZEMELERİMİZ KALDI, ÇALARLAR”

14 ile 17 yaş aralığındaki 6 öğrenci kaldıkları yerden alınarak ekip aracına götürüldüğü sırada gençlerden birisinin, “Bizim malzemeler kaldı ben kalayım burada, malzemelerimizi çalarlar falan” demesi dikkat çekti.

AİLELERİNE “CAMİDE KALACAĞIZ” DEMİŞLER

Öğrenciler, “Kampa gelmeye karar verdik, sonra çıktık geldik buraya. Bazıları ailesinden camide kalacağız diye izin almış sonra siz geldiniz işte sıkıntı yok” dedi.

Polis ekipleri tarafından emniyete götürülen öğrenciler daha sonra ailelerine teslim edildi.

Kaynak: https://www.haberler.com/aileleri-ulasamadi-cadirda-uyurken-bulundular-10503176-haberi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.