Erdoğan Suriye’de Yeni Hedefi Gösterdi: İdlib’e Yürüyeceğiz İnşallah

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İdlib’e yürüyeceğiz inşallah!” sözleriyle Suriye’deki yeni hedefi gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan, “‘Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz; onlar diridirler’ diye buyuruyor. Bu müjdeye kavuşurcasına Mehmedim Afrin’e yürüyor. İdlib’e yürüyeceğiz inşallah” dedi.

‘İDLİB’E YÜRÜYECEĞİZ İNŞALLAH’

Konuşmasında Zeytin Dalı Harekâtı’nı da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin operasyonu var ya işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin’e yürüyor. Gittim gördüm. Askerimizi gördüm, subaylarımızı, generallerimizi gördüm. Bu sabah itibarıyla 394 terörist etkisiz hale geldi. 20 şehidimiz var, ÖSO ve Mehmetçik olmak üzere. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz; onlar diridirler’ diye buyuruyor. Bu müjdeye kavuşurcasına Mehmedim Afrin’e yürüyor. İdlib’e yürüyeceğiz inşallah. Sınırlarımızı taciz eden, bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecekler. PKK, YPG, DEAŞ hepsi ödeyecek, FETÖ, hepsi bunu ödeyecek. Bu mücadele kararlı bir mücadele. Fırat Kalkanı’ndan sonra Afrin mücadelesinde de kararlı bir şekilde Silahlı Kuvvetlerimiz hükümetimizle el ele, omuz omuza bu mücadeleyi yürütüyoruz.”

“ŞEHİTLERİN ACISI YÜREĞİMİZDEDİR”

Vatana yönelik saldırıların hiç eksilmediğini söyleyen Erdoğan, “Vatanımıza yönelik saldırılar hiç eksilmedi. Terör örgütleri saldırarak bu topraklarda rahat bırakılmayacağımız bize hep hatırlatıldı. Terörle mücadelede verdiğimiz şehitlerin acısı yüreğimizdedir. Anadolu’nun neresine giderseniz gidin dalgalanan bayrakları görürsünüz. Rabbimiz onların yaşadıklarını az önce okuduğum ayette bize haber veriyor. Ancak bu mezarlar onların dünyadaki makamlarıdır” diye konuştu.

Kaynak: https://www.haberler.com/erdogan-mehmedim-afrin-e-yuruyor-idlib-e-10502207-haberi/