Sosyal Medyaya Bomba Gibi Düşen Duş Yapan Sıçanla İlgili Bilim İnsanları Açıklamada Bulundu – biliyomuydun.com

Sosyal Medyaya Bomba Gibi Düşen Duş Yapan Sıçanla İlgili Bilim İnsanları Açıklamada Bulundu

Dünya 25 Şubat, 19:29'de eklendi

Sosyal Medyaya Bomba Gibi Düşen Duş Yapan Sıçanla İlgili Bilim İnsanları Açıklamada Bulundu

Duş yapan fare videosu bir anda tüm sosyal medyanın gündeminde en fazla konuşulan konular arasında yer aldı.

Bu video çok izlendi. Bunun en büyük sebebi farenin tıpkı bir insan gibi duş alıyor olmasıydı.

Video Peru’da yaşayan JoseCorrea tarafından Youtube’a yüklendi.

Yüklemenin ardından video kısa süre içerisinde Reddit ve Twitter’daviral hale geldi. Jose Cumartesi sabahı banyosuna girdi ve bu küçük fareyi duş yaparken gördü.

Videonun çekilmesine aldırmadan yıkanmaya devam eden fare bundan oldukça hoşlanıyor görünüyordu.

Farenin oldukça şirin görüntüsü karşısında birçok kişinin kafasında sorular oluştu. Fare neden böyle banyo yapıyor? Bir işi mi var? Herkes adeta insan gibi görünen bu küçük sıçanı oldukça sevdi.

Bilim insanları videoya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Öncelikle görüntülerdeki herhangi bir fare değil.

Duştaki bu farenin kuyruğunun olmadığı gerçeği, bu hayvan hakkındaki en büyük ipucunu oluşturmasının yanında görüntülerin Peru’da çekildiğini gösteriyor.

Evrimci bir biyolog olan Dallas Krentzel, Newsweek’e verdiği demeçte , “Hayvanın kafa büyüklüğü, iki ayaklı konumu, esnek önayakları, kısa sert kuyruk ve tutarlı kat rengi ile bu hayvan bir pacaranın kimliğine uyuyor” dedi.

Hayvanın duruşu Güney Amerika’daki yerli bir kemirgen olan Pacara’ya uyuyor. Hayvanın muhtemel duş keyfi yapmadığı, sabun ya da rahatsız edici bir şeyden kurtulmaya çalıştığı düşünülüyor.

Helsinki Üniversitesi’nden biyolog TuomasAivelo, “Bir sıçan kurtulmak istediği bir şey olmadığı sürece bunu yapmayacaktır.

Sabunlu olduğu için bunu yaptığını düşünüyorum. Bu muhtemelen sıçan için bir problem, sadece sabundan kurtulmaya çalışıyor” dedi.

Sıçanın sabuna nasıl bulaştığına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Belki tesadüf eseri sabuna bulanmış, belki de videoya çekmek için bilerek fare sabuna bulanmış olabilir.

Kaynak: http://beyinsizler.net/sosyal-medyaya-bomba-gibi-dusen-dus-yapan-sicanla-ilgili-bilim-insanlari-aciklamada-bulundu/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.