Gecenin Bir Yarısı Uyanıp Geri Uyuyamıyorsan Bu Yazımızı Mutlaka Okumalısın! – biliyomuydun.com

Gecenin Bir Yarısı Uyanıp Geri Uyuyamıyorsan Bu Yazımızı Mutlaka Okumalısın!

Sağlık 19 Mart, 23:55'de eklendi

Gecenin Bir Yarısı Uyanıp Geri Uyuyamıyorsan Bu Yazımızı Mutlaka Okumalısın!

Gecenin bir yarısında uyanıp geri uyuyamıyor musun? Eğer durum böyleyse, bir uyku uzmanının şu önerilerini dikkate almalısın!

The Power of When kitabının yazarı uyku uzmanı Dr. Michael Breus’a göre bu sorunu çözmenin iki yolu bulunuyor.

Bu yollardan bir tanesi zorunlu olmadığınız müddetçe banyoya gitmemeniz. Uyku uzmanı Dr. Michael Breus, oturdukça kalp atışımızın hızlandığını ve uyandıktan sonra ihtiyacın olan uykuya dönmek için kalp atış hızının düşmesi gerektiğini ifade ediyor.

Eğer ki gece yarısı bir şeyler atıştırmak ya da banyoya gitmek için yataktan kalkarsanız bu kalp atışını yükseltiyor ve uykuyu ihtiyaçtan çok görev haline getiriyor sizin için.

Kaçınmanız gereken bir diğer şey ise saat, alarm ya da telefon gibi zamanla ilgili olan şeylere bakmak.

Dr. Breus’a göre insanların yeteri kadar uyuyamama hususunda mantıksız bir korkuları var. Bunu elbette başınıza gelebilecek en kötü şey olarak değerlendirmeyin ama iyi bir şey olmadığını kabul etmelisiniz.

Ancak şimdi doğru ya doğru, hepimizin ilk uyandığında yaptığı şey saati kontrol etmek.

Dr. Breus bu durumun bizi gergin ve telaşlı yaptığını ifade ediyor. Sürekli kafamızda kaç saat uyuyacağımızın hesabını yaptığımız zaman daha fazla strese girdiğimizi, bunun yerine yalnızca rahatlamamız ve zihnimizi boşaltmamız gerektiğini söylüyor.

Kaynak: unimetre.com
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.