Bebeğin karnı giderek şişiyordu! Doktorlar gördükleri karşısında şok oldu! – biliyomuydun.com

Bebeğin karnı giderek şişiyordu! Doktorlar gördükleri karşısında şok oldu!

Yaşam 21 Mart, 12:48'de eklendi

Bebeğin karnı giderek şişiyordu! Doktorlar gördükleri karşısında şok oldu!

ABD’de yaşayan Amanda ve Justin çiftinin bebekleri Braylee’ye Bilier Artesi teşhisi kondu. Ender rastlanan hastalığa sahip kişilerin safra kesesi doğuştan yok. Nakil bekleyen bebeği baba donör olacakken bir anda mucize gerçekleşti.

ABD’de yaşayan Amanda ve Justin çiftinin bebekleri Braylee çifti her anne baba adayı gibi çocuklarını sabırsızlıkla beklediler.

Tabi ki tek dilekleri çocuklarının sağlıklı gelmesiydi, geldi de. Ancak bebeklerinin başına gelenler onları derin bir hüzne uğrattı.

Bebek dünyaya geldikten sonra bir tuhaflığa rastlandı. Bebeğin cildi bir anda sararmıştı. 3 Şubat 2016’da doktorlar bebeğe ‘Bilier Atrezi’ teşhisi koydu.

Ender rastlanan hastalığa sahip kişilerin safra kesesi doğuştan yok. Doktorlar, Braylee’nin ebeveynlerine bebeğin durumunun kritik olduğunu söylediler.

Amanda ve Justin acı haberle yıkıldı. Braylee operasyona alınsa da bir şey değişmedi.

Braylee’nin durumu giderek kötüleşmeye başladı. Midesi balon gibi şişti. Doktorlar, bebeğe acilen karaciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi.

Nakil sırası oldukça uzundu. Doktorlarla konuştuktan sonra Justin karaciğerinin bir kısmının kızına nakledilmesini istedi.

Operasyon oldukça riskliydi. Justin’in hayatını kaybetme ihtimali vardı. Ancak baba hiç tereddüt etmedi. Tek istediği kızını mutlu ve sağlıklı görmekti.

Justin tam operasyona girecekken bir mucize gerçekleşti. Bir donör bulundu. Kaza sonucu beyin ölümü gerçekleşen bir adam içinde Braylee’nin bulunduğu iki bebeğe organlarını bağışladı. Nakil operasyonu başarılı geçti.

Braylee’nin vücudu karaciğeri kabul etti ve küçük kız hızla iyileşmeye başladı. Cildinin rengi normale döndü. Tıpkı yaşıtları gibi gülüp oynamaya başladı.

Braylee’nin taburcu edilmesinin ardından bir yıl geçti. Şimdilerde 19 aylık olan küçük kız son derece mutlu ve sağlıklı.

Hayatını kaybetmeden önce organlarının bağışlanması için vasiyet bırakan adam sayesinde iki bebeğin hayatı kurtuldu. Organ nakli için listeye adını yazdıran herkese teşekkür etmek lazım.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.